Wichury do 70 km/h i powiew wiosny. Prognoza pogody na poniedziałek 14.03.2022

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 70 km/h i powiew wiosny. Prognoza pogody na poniedziałek 14.03.2022

Wichury do 70 km/h i nie tylko. W poniedziałek solidny powiew wiosny [Prognoza pogody 14.03.2022]

2022-03-13 15:20

Prognoza pogody na poniedziałek (14 marca), którą przygotowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) spodoba się wszystkim tym, którzy wypatrują wiosny. Problemem będzie silny wiatr, ale objawi się przede wszystkim w górach. Gdzie 14.03.2022 będzie najgorzej? Pogoda na jutro na se.pl.

Prognoza pogody na poniedziałek (14.03.2022) to w przeważającej części dobre wieści. Już w drugiej części weekendu w wielu regionach Polski zrobiło się wyraźnie cieplej. Na początku tygodnia meteorolodzy IMGW spodziewają się powiewu wiosny i co dla wielu ważne - nie odnotujemy opadów deszczu czy śniegu. Sprawdźmy, co nas czeka w najbliższych godzinach. -  W dzień bezchmurnie, tylko miejscami na zachodzie zachmurzenie małe - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na poniedziałek. O ile jeszcze w nocy temperatury będą minusowe, o tyle w ciągu dnia zrobi się o wiele przyjemniej. Pod naszym quizem sprawdzimy, gdzie będzie najcieplej.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody na poniedziałek. Temperatura i wichury 14.03.2022

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej, synoptycy IMGW spodziewają się przyjemnego dnia pod względem temperatur. - Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat oraz lokalnie na północnym wschodzie od 5°C do 6°C - podaje Instytut. Najcieplej powinno być na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, w Lubuskiem i w Zachodniopomorskiem.

- Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 55 km/h, a w Sudetach do 70 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na jutro. Noc z poniedziałku na wtorek 14/15.03.2022

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, od zachodu stopniowo wzrastające do dużego i tam miejscami słaby deszcz, a w Sudetach możliwy śnieg. Temperatura minimalna na wschodzie i Pomorzu od -5°C do -1°C, na zachodzie i nad morzem od 0°C do 4°C. - Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych. W górach wiatr silniejszy i tam porywy do 70 km/h w Sudetach i do 60 km/h w Karpatach - dodają eksperci Instytutu. 

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Do Bydgoszczy powoli wprowadza się wiosna