Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 12.06.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 12.06.2022]

Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 12.06.2022]

2022-06-11 13:00

Pogoda na niedzielę (12 czerwca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o przelotnych opadach deszczu oraz możliwych burzach. Niedziela będzie ciepła, ale nie upalna. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 12 czerwca 2022.

Przelotny deszcz i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają wątpliwości [Prognoza IMGW na 12.06.2022]

Według informacji przekazanych przez IMGW, Polska będzie pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku. W centrum kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad północnej Norwegii. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie się wahać.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 12 czerwca?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami możliwe burze. Gdzie będzie najgorzej?

- Za wyjątkiem południowego wschodu kraju wystąpią przelotne opady deszczu. W pasie od Mazur i Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk możliwe burze - podają synoptycy IMGW.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 10 mm.

Jaka będzie temperatura 12.06.2022?

Według informacji IMGW, temperatura maksymalna od 21°C, 22°C na północny i Podhalu, około 25°C na przeważającym obszarze, do 28°C na południowym zachodzie; najchłodniej miejscami nad morzem, około 19°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

Oskarżony o morderstwo Kornelii K. do rodziców zmarłej. "Chciałbym państwa bardzo przeprosić"
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany