Burza z piorunami w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Mapa burzowa 9.06.2022. Sprawdź, gdzie jest burza w Polsce i w Europie. Pioruny i wichury szaleją

Radar burz 10.06.2022. Sprawdź, gdzie jest burza w Polsce i w Europie. Kiedy będzie najgorzej?

2022-06-10 9:11

Radar burz 10.06.2022. Takie narzędzia pozwalają sprawdzić, gdzie teraz jest burza w Polsce i w Europie. Synoptycy IMGW alarmują, że przez Polskę przejdą agresywne burze z gradem! W tym materiale załączamy radar burz - mapę burzową, dzięki której ocenicie stopień niebezpieczeństwa i znajdziecie schronienie. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Sprawdź aktualną sytuację na mapie burzowej 10 czerwca 2022 roku.

W czerwcu bardzo przydatny może być radar burz w Polsce 10.06.2022. Prognoza pogody na 10 czerwca nie zostawia złudzeń. Możliwe są nawet burze z gradem! Taka pogoda zdominuje najbliższy czas. Synoptycy IMGW wydali nawet ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z gradem, które przejdą przez Polskę. Najgorzej będzie w południowo-wschodniej części kraju. W związku z tym, należy zachować szczególną ostrożność i zawczasu przygotować się na pogodowe szaleństwo. Na szczęście w sieci można znaleźć specjalistyczne mapy burzowe, dzięki którym z wyprzedzeniem ocenimy zagrożenie. Dalszy ciąg materiału pod quizem o pogodzie.

Sprawdź też: Piorun i fontanna ognia zaatakowały tuż obok niego! Szokujące nagranie z USA

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Mapa burzowa 10.06.2022 online. Gdzie jest burza w Polsce? [Prognoza pogody]

Aby ułatwić wam przygotowanie się do załamania pogody, poniżej zamieszczamy mapę burzową online. Sprawdźcie, gdzie w okolicy jest burza i czy zagraża waszym terenom. Warto też na bieżąco analizować komunikaty i ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Mapa burzowa w Polsce. Ostrzeżenia IMGW

10 czerwca w południowo-wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczące burz z gradem. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. - Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, miejscami do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - ostrzega IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?