Prognoza długoterminowa na wrzesień odziera ze złudzeń. Plany popsute, chłód uderzy w twarze

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Prognoza długoterminowa na wrzesień odziera ze złudzeń. Plany popsute, chłód uderzy w twarze

Analiza

Prognoza długoterminowa na wrzesień odziera ze złudzeń. Plany popsute, chłód uderzy w twarze

2023-08-30 14:55

Prognoza długoterminowa na wrzesień 2023 roku nie spodoba się wszystkim naszym czytelnikom. Specjaliści od pogody widzą warunki atmosferyczne, które zepsują plany. Mowa tu m.in. o opadach deszczu, ochłodzeniu i typowo jesiennym klimacie.

Koniec sierpnia nie musi oznaczać końca wakacji. Niektórzy mają bardzo ambitne plany na wrzesień. Co sądzi o nich pogoda? Jak zwykle, ma coś konkretnego do powiedzenia. W prognozie długoterminowej IMGW czytamy, że wrzesień 2023 roku powinien być minimalnie cieplejszy od wieloletniej normy. Początek tego miesiąca rzeczywiście będzie należał do przyjemnych. Podczas weekendu (2-3.09.2023) na terenie całej Polski temperatury maksymalne przekroczą 20 stopni Celsjusza. Najcieplej powinno być w Katowicach, Rzeszowa, Krakowa - ok. 24 stopni Celsjusza. Ci, którzy udadzą się nad morze muszą wziąć pod uwagę ewentualne opady deszczu - w województwie pomorskim powinny się one pojawić w niedzielę.

Prognoza długoterminowa na wrzesień 2023. Wyraźne ochłodzenie

Od 6 września będziemy obserwować w Polsce wyraźne ochłodzenie. Drugi weekend września nie wygląda zbyt optymistycznie w prognozie długoterminowej serwisu pogoda.interia.pl. W całej Polsce temperatury spadną poniżej 20 stopni, a na południu będzie zaledwie 13-14°C. Inicjatywę przejmą konkretne zachmurzenie i opady deszczu. Jesień coraz mocniej będzie pukała do naszego kraju.

Początek kalendarzowej, kolejnej pory roku powinniśmy przeżyć w towarzystwie zmiennej pogody. Temperatury będą się wahać między 17 a 20 stopni, a najcieplej powinno być na południu i na południowym wschodzie. Warto pamiętać, że prognozy długoterminowe mogą ulec przetasowaniom. Codziennie będziemy podawać aktualne prognozy w naszym serwisie.

Quiz. Przysłowia o pogodzie

Pytanie 1 z 10
Gdy na święty Józef bociek przybędzie, to...