Powrót zimy, śnieżyce dają w kość! Synoptyk IMGW: Strefa opadów przejdzie przez cały kraj

i

Autor: Shutterstock Powrót zimy, śnieżyce dają w kość! Synoptyk IMGW: "Strefa opadów przejdzie przez cały kraj"

Wrócił śnieg i mróz!

Powrót zimy, śnieżyce dają w kość! Synoptyk IMGW: "Strefa opadów przejdzie przez cały kraj"

Zima wróciła do Polski. Śnieg spadł w wielu miejscach kraju. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyznają, że od czwartku (19 stycznia) czeka nas „solidny epizod zimowy”, a weekend sytuacja nie zmieni się. – Strefa opadów śniegu przejdzie praktycznie przez cały kraj, ze wschodu na zachód – poinformowała PAP Anna Woźniak, dyżurny synoptyk IMGW. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Śnieg i mróz wróciły do Polski. Zima wróciła na dobre?

Czwartek (19 stycznia) będzie dniem pochmurnym. Jak informowaliśmy wcześniej, przy niskich temperaturach prawie w całej Polsce wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jak informuje Anna Woźniak, dyżurny synoptyk IMGW, "na południowym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 18 cm". – Następne kilka dni w Polsce to powrót zimy – mówi Woźniak w rozmowie z PAP. W najbliższych godzinach we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Wystąpią tam opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Może tam spaść nawet do 18 cm śniegu.

Oprócz śniegu, do kraju wraca też mróz. Termometry pokażą od -2°C w rejonach podgórskich, do 3°C na wschodzie kraju i 4°C nad morzem. Słaby wiatr, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich.W nocy z czwartku na piątek (19/20 stycznia) we wschodniej Polsce zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Wystąpią tam opady śniegu, a na krańcach wschodnich deszczu ze śniegiem. Może tam pojawić 5 cm białego puchu. Pogodniej na zachodzie kraju, ale i tam słabo popada śnieg oraz deszcz ze śniegiem, przede wszystkim na Wybrzeżu. Temperatura minimalna od -5°C Celsjusza na zachodzie, do 0°C na wschodzie. Najzimniej w rejonach podgórskich. Tam temperatura może spaść do -7°C. – Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w zachodniej części kraju przeważnie południowo-zachodni i zachodni, im bardziej na wschód, tym bardziej z kierunków północnych – informuje IMGW.

Zima przynajmniej przez kilka dni zagości w naszym kraju. Według Anny Woźniak z IMGW, od czwartku czeka Polskę „solidny epizod zimowy”, a od piątku kolejny epizod, który będzie najbardziej intensywny w sobotę. – Strefa opadów śniegu przejdzie praktycznie przez cały kraj, ze wschodu na zachód – dodała Woźniak.

Lato dopiero za kilka miesięcy, ale jasnowidz Jackowski już wie, jaka będzie pogoda w Polsce. Szczegóły znajdziesz w artykule Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie takie będzie lato 2023 w Polsce?!

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Marcin Meller
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany