Ostrzeżenie IMGW na Dolnym Śląsku: mocne opady śniegu i silny wiatr!

i

Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com

Gdzie będzie najgorzej?

Potężne śnieżyce znów atakują! Całą Polskę przysypie śnieg

2023-01-20 21:39

W nocy piątku na sobotę, 21 stycznia, w całej Polsce można się spodziewać intensywnych opadów śniegu. Z uwagi na bardzo silny wiatr przybiorą one postać śnieżyc, a lokalnie będą się przekształcać w marznące opady. To nie wszystko, bo mogą też wystąpić mgły. Najgorzej będzie na południowym wschodzie, w Małopolsce, na Śląsku i w kierunku centrum kraju.

Synoptyk IMGW ostrzega przed śnieżycami. Gdzie będzie najgorzej w nocy z piątku na sobotę?

W nocy z piątku na sobotę, 21 stycznia, w całym kraju należy się spodziewać intensywnych opadów śniegu - informuje PAP Michał Folwarski, synoptyk IMGW. Na południowym wschodzie kraju może spaść ok. 15-17 cm białego puchu. Podobnie będzie w Małopolsce, na Śląsku i bliżej centrum. Na pozostałym obszarze spadnie ok. 10 cm śniegu. Nad ranem na wschodzie mogą wystąpić opady marznące. Lokalnie mogą też wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na zachodzie i Pomorzu, do ok. minus 1 lub zera stopni w przeważającej części kraju. Wiatr będzie umiarkowany w całym kraju, północny i północno-wschodni. Porywy wiatru w głębi kraju wyniosą do 60 km/h a nad morzem do 65 km/h.

Sobota, 21 stycznia, również pod hasłem opadów śniegu

Jak informuje PAP, w sobotę, 21 stycznia, strefa najsilniejszych opadów śniegu przeniesie się na północny zachód oraz w pasie od Mazur, przez centrum kraju po Dolny Śląsk. Może tam spaść od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Na pozostałym obszarze mniej opadów. Na wschodzie wystąpią opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem. Rano mogą one przymarzać. Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na południu kraju, a na pozostałym obszarze od zera do 3 stopni. Najcieplej w rejonie Świnoujścia 4 stopnie Celsjusza. Wiatr będzie dość silny w porywach do 65 km/h w głębi kraju, a na Wybrzeżu do 80 km/h. W południowo-wschodniej części kraju wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W północnej Polsce wiatr z północnego-wschodu i północy.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Zima wróciła na Podkarpacie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany