Poniedziałek z opadami śniegu, gołoledzią i mgłami! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 28.11.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Poniedziałek z opadami śniegu, gołoledzią i mgłami! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 28.11.2022]

Zima nie odpuszcza

Poniedziałek z opadami śniegu, gołoledzią i mgłami! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 28.11.2022]

2022-11-28 6:15

Pogoda na poniedziałek (28 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada kolejne zimowe akcenty. Opady śniegu i szklanka na drogach ponownie dadzą nam się we znaki. Sprawdzamy, gdzie 28.11.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza pogody na najbliższe godziny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w niedzielę (27 listopada 2022 r.), że przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem wyżów, jedynie Wyspy Brytyjskie, krańce zachodnie Skandynawii, częściowo Europa Zachodnia oraz Południowo-Wschodnia są w zasięgu niżów. Polska jest w zasięgu wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad południową Polskę. Nad centralną częścią kraju przebiega strefa rozmywającego się frontu okluzji. Pozostajemy w wilgotnym, polarnym morskim powietrzu, cieplejszym na zachodzie, chłodniejszym na wschodzie kraju. Co to oznacza w kontekście pogody na najbliższe godziny?

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 28 listopada?

Na początku tygodnia warunki atmosferyczne ponownie utrudnią życie kierowcom i drogowcom. Choć do początku kalendarzowej zimy jest jeszcze sporo czasu, to jej akcenty będą wyraźnie odczuwalne.

-  W dzień na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Pogoda na poniedziałek. Temperatura 28.11.2022

Całodobowy mróz, ale gdzieniegdzie odczuwalne ocieplenie - tak w skrócie można podsumować wartości, które w najbliższych godzinach odczytamy z termometrów. - Temperatura maksymalna na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od -1 stopnia Celsjusza do 2°C, na zachodzie od 3°C do 7°C - informuje IMGW. Najcieplej powinno być w okolicach Wrocławia, Szczecina i Zielonej Góry. Na przeciwległym biegunie będzie Białystok i Suwałki, gdzie przydadzą się najcieplejsze płaszcze.

Prognoza pogody. Noc z poniedziałku na wtorek 28/29 listopada

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29.11.2022 r.) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w Karpatach. Miejscami na Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -4°C na północnym wschodzie, około -1°C w centrum, do 2°C na Półwyspie Helskim, chłodniej w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Sonda
Będziecie oszczędzać na ogrzewaniu w czasie nadchodzącej zimy?
Atak zimy w Bydgoszczy