Powódź w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy armagedon w Polsce. Możliwe nawałnice i podtopienia. Są ostrzeżenia drugiego stopnia od IMGW! [9.06.2022]

Pogodowy armagedon w Polsce. Możliwe nawałnice i podtopienia. Alarmy niemal w całym kraju! [9.06.2022]

2022-06-09 8:08

Pogodowy armagedon w Polsce. W czwartek (9.06.2022) burze i ulewne deszcze zaatakują nasz kraj. Eksperci IMGW opublikowali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Nawałnice, wichury i podtopienia to realny scenariusz. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie ma być najgorzej. Oto najnowsza prognoza pogody dla Polski.

Prognoza pogody IMGW na czwartek (9.06.2022) zwiastowała bardzo trudny pogodowo dzień i wszystko zdaje się potwierdzać. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 35 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 50 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. - przekazują synoptycy Instytutu. Tego typu warunki atmosferyczne mogą przynieść połamane drzewa, pozrywane dachy i podtopienia. Na mapie ostrzeżeń IMGW zrobiło się kolorowo. Dalszy ciąg prognozy pogody pod naszym autorskim quizem.

Przeczytaj też: Użądlenie osy może być śmiertelnie niebezpieczne! Co na użądlenie osy i opuchliznę?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 9.06.2022

- W czwartek w całym kraju będzie padał deszcz. Wystąpią też gwałtowne burze. Na wschodzie kraju termometry wskażą nawet 29 stopni Celsjusza - poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Na mapie ostrzeżeń IMGW widzimy m.in. ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem (pomarańczowy alert) dla województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego (część powiatów), mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Na pozostałym obszarze kraju mamy ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alertów nie ma jedynie w Lubuskiem, w części Dolnego Śląska, Podlasia, Lubelszczyzny i w Zachodniopomorskiem. Ostrzeżenia wchodzą w życie o 14:00 i wygasną dopiero w nocy z czwartku na piątek o 1:00. Możliwe są aktualizacje! Zachowajcie szczególną ostrożność.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW dla Krakowa.

Prognoza pogody 9.06.2022. Burze i nawałnice to nie wszystko

Przeanalizowana przez nas wyżej pogoda może przynieść poważne utrudnienia niemal w całym kraju. Warunki atmosferyczne będą rzecz jasna miały negatywny wpływ na nasz organizm. - Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Narzekać będziemy na ból głowy, senność i rozkojarzenie - podsumowują autorzy serwisu twojapogoda.pl. Nasza redakcja apeluje do czytelników o regularne sprawdzenie komunikatów meteo i zachowanie szczególnej ostrożności. 

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają