Pogodowe wariactwo za oknami. Burze i ulewy nie odpuszczają Polakom [Prognoza IMGW na 4.07.2023]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogodowe wariactwo za oknami. Burze i ulewy nie odpuszczają Polakom [Prognoza IMGW na 4.07.2023]

Uwaga!

Pogodowe wariactwo za oknami. Burze i ulewy nie odpuszczają Polakom [Prognoza IMGW na 4.07.2023]

2023-07-04 6:55

Pogoda na wtorek (4 lipca 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) to ostrzeżenie przed niepożądanymi zjawiskami meteo. Burze i ulewne deszcze znów zaznaczą swoją aktywność. Dzięki prognozie IMGW wiemy, gdzie 4.07.2023 będzie najgorzej.

Niebezpieczna pogoda znów daje się we znaki Polakom. Synoptycy IMGW wskazują, że we wtorek (4 lipca 2023 r.) nasz kraj będzie na skraju zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Skandynawią, jedynie nad województwa południowe sięgnie słaby klin wyżowy. Z południowego zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze na północy kraju. Ciśnienie będzie wolno rosło. Niestety, nie uwolnimy się od niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Przydadzą się parasole, a to nie wszystko.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 lipca?

Eksperci od pogody z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że we wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże. Niestety, trzeba się będzie przygotować na utrudnienia, wywołane przez warunki atmosferyczne.

- Miejscami na północy, południowym wschodzie i południu przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie lokalne burze z opadami do 15 mm. Możliwy drobny grad. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz i w górach wiatr w porywach do 60 km/h - alarmują synoptycy. Warto śledzić ostrzeżenia i lokalne komunikaty meteo.

Pogoda na dziś. Temperatura 4.07.2023

Bez upałów, ale gdzieniegdzie bardzo ciepło - tak w skrócie można podsumować temperatury, które będą z nami w najbliższych godzinach. - Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 19-20 st. C nad morzem do 27 st stopni Celsjusza lokalnie w centrum i na południu kraju - podaje IMGW. Na 26-27 stopni mogą liczyć m.in. mieszkańcy Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Krakowa i Lublina. 

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę, 4/5 lipca 2023

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, początkowo na południowym wschodzie zachmurzenie duże, zanikające przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Temperatura minimalna od 10°C na północy do 16°C na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Pierwsza w październiku burza w Lesznie