Przymrozki

i

Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach. Zimna końcówka kwietnia.

Pogoda warmińsko-mazurskie. Majówka za pasem, a w regionie mróz! IMGW ostrzega

2022-04-26 14:00

Majówka 2022 coraz bliżej i wygląda na to, że nie ma co liczyć na dobrą pogodę w Polsce w długi, majowy weekend. Nawet jeśli ciepło dotrze do naszego kraju, ostatnie dni kwietnia będą... mroźne. Sytuacja jest na tyle poważna, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed... przymrozkami. Mróz ma być m.in. w woj. warmińsko-mazurskim. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Wielu z nas liczy, że przy okazji zbliżającej się wielkimi krokami majówki, pogoda zlituje się nad nami i przyniesie dobrą pogodę. Szanse na to są coraz mniejsze. Najnowsze prognozy synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mogą niepokoić. Mamy końcówkę kwietnia, a zamiast ciepła i słońca nadchodzi... śnieg i mróz!

Noc z poniedziałku na wtorek (25/26 kwietnia) przyniosła większe przejaśnienia na północy kraju i tam lokalnie temperatura przy gruncie spadła do -1°C. Na pozostałym obszarze od 1°C do 7°C. Z kolei w górach pada śnieg. Zdaniem IMGW, w Tatrach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm.

- We wtorek (26 kwietnia) słaby klin wyżu znad Morza Norweskiego zapewni więcej przejaśnień oraz rozpogodzeń i tylko gdzieniegdzie padał będzie słaby, przelotny deszcz, a w górach śnieg. Temperatura od 8°C do 15°C - czytamy w komunikacie IMGW.

W kolejnych dniach na Warmii i Mazurach zrobi się bardzo zimno przynajmniej w nocy. Sytuacja jest poważna do tego stopnia, że IMGW prognozuje żółty alert, czyli ostrzeżenie I stopnia przed przymrozkami dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. Jak informuje IMGW, na północnym wschodzie kraju temperatura spadnie nawet do -3°C. Zatem kwiecień pożegna nas niemal zimową aurą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prognoza pogody na majówkę 2022 szokuje! Totalna zmiana. Meteorolodzy zdradzają szczegóły

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Andrzej Byrt: Rosyjska armia to średniowieczni barbarzyńcy
Nasi Partnerzy polecają