Szokujące spadki temperatury! W weekend znowu poczujemy lato, ale obudzimy się wczesną jesienią

i

Autor: Shutterstock Trudno nie zgodzić się z porzekadłem o "kwietniu pletniu", bo taką pogodę w Polsce będziemy mieli w najbliższych dniach. Jak informuje IMGW, weekend, 13-14 kwietnia, upłynie pod znakiem temperatur przekraczających 20 stopni, ale od poniedziałku, 15 kwietnia, czeka nas kolejne drastyczne ochłodzenie

Kiedy dojdzie do załamania pogody?

Szokujące spadki temperatury! W weekend znowu poczujemy lato, ale obudzimy się wczesną jesienią

2024-04-11 9:49

Trudno nie zgodzić się z porzekadłem o "kwietniu pletniu", bo taką pogodę w Polsce będziemy mieli w najbliższych dniach. Jak informuje IMGW, weekend, 13-14 kwietnia, upłynie pod znakiem temperatur przekraczających 20 stopni, ale od poniedziałku, 15 kwietnia, czeka nas kolejne drastyczne ochłodzenie. Można się spodziewać obniżki nawet o 10 kresek na termometrach.

Pogoda w Polsce. Weekend, 13-14 kwietnia, pod znakiem ciepła

Połowa kwietnia przyniesie w Polsce zarówno coś dla tych, którzy nie mogą doczekać się lata, ale i dla osób, którym już teraz jest za gorąco. Już w weekend, 13-14 kwietnia, ponownie zrobi się bardzo ciepło. Jak informuje IMGW, w sobotę będzie 18-21 stopni z wyjątkiem w postaci krańców północnych, południowych i wybrzeża. Jeszcze wyższe temperatury prognozowane są na niedzielę, gdy na przeważającym obszarze kraju będą 20-23 kreski. Mimo takiego ciepła spokój zmącą nam chmury, które w wielu regionach przyniosą przelotne opady deszcze. To jednak i tak nic w porównaniu z tym, co czeka nas od poniedziałku, 15 kwietnia.

Dalsza część tekstu poniżej.

Masz ogródek w mieście? Podpowiadamy, jak o niego zadbać. Rozmawiamy z właścicielką centrum ogrodniczego

Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C,6°C na północy, do 7°C,9°C w centrum i 10°C,14°C na południu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, na południowym wschodzie cieplej od 18°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich - informuje IMGW, przedstawiając prognozę na początek kolejnego tygodnia, 15-21 kwietnia.

Niestety, ale deszczowa pogoda, i to z jeszcze niższymi temperaturami, utrzyma się przez dłuższy czas. W połowie kolejnego tygodnia słupki rtęci będą już pokazywać mniej niż 10 kresek, a do tego znowu może mocniej powiać.

Wystarczyło 70 km, by poczuć drastyczną zmianę! Pogoda w Polsce dosłownie zwariowała. Jest zdjęcie

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...