Pogoda na weekend zaskoczy wszystkich! Szykuje się radykalna zmiana

i

Autor: ELG21/cc0/Pixabay.com Już od kilku dni wiadomo, że w weekend, 24-26 marca, szykuje się załamanie pogody

Pierwsze wiosenne burze

Pogoda na weekend zaskoczy wszystkich! Szykuje się radykalna zmiana

2023-03-24 10:24

Już od kilku dni wiadomo, że w weekend, 24-26 marca, szykuje się załamanie pogody, ale znamy coraz więcej szczegółów w tej sprawie. Jeszcze w piątek będzie się można cieszyć wysokimi temperaturami, choć w całym kraju będą dominować chmury i przelotne opady deszczu. Jeszcze gorzej będzie w sobotę, bo dojdzie do ochłodzenia i pojawienia się pierwszych burz.

Pogoda na weekend, 24-26 marca. Ochłodzenie i wiosenne burze

Ochłodzenie, opady deszczu, lokalnie gradu, i burze - jak informuje TwojaPogoda.pl, tak w telegraficznym skrócie przedstawia się pogoda na weekend, 24-26 marca. Zanim do tego dojdzie, w piątek, 24 marca, będziemy się jeszcze cieszyć z bardzo wysokich temperatur, które na południu Polski mogą przekroczyć 20 stopni. Mimo takiego ciepła w całym kraju dużo chmur, z których może przelotnie popadać. Nadal bardzo również mocno wiało, a porywy utrzymają się również przez weekend. W sobotę, 25 marca, pierwsze ochłodzenie, bo kolejne jest zapowiadane na początek następnego tygodnia. Spadkowi temperatury - będzie od 8 stopni na północnym zachodzie do 14 stopni na wschodzie i południu - będą towarzyszyć opady deszczu, obfite zwłaszcza na północy, które lokalnie mogą się zmieniać w grad. W pasie od południowego zachodu, przez centrum, po północny wschód wystąpią burze.

W niedzielę, 26 marca, przelotne opady - które w drugiej części dnia na zachodzie i na południu powinny zupełnie ustać - na zmianę z rozpogodzeniami i dalszy spadek temperatury, bo będzie od 5 stopni na północy do 13 kresek na południu. Burze przesuną się na wschód Polski.

Jaka pogoda na przyszły tydzień? Kolejne załamanie w poniedziałek, 27 marca

W poniedziałek, 27 marca, ma dojść do kolejnego załamania pogody i powrotu zimy. W nocy znowu chwycą mrozy, a opady deszczu zamienią się w deszcz ze śniegiem i śnieg. Nadal będzie mocno wiało, co sprawi, że odczuwalna temperatura w dzień, który ma spaść poniżej 5 stopni, może być jeszcze niższa.

Wielki powrót zimy w marcu! Temperatura spadnie o 25 stopni, ale to nie wszystko!

Sonda
Boisz się burzy?
Najlepszy burger w Europie? Test Super Expressu