Wielki powrót zimy w marcu! Temperatura spadnie o 25 stopni, ale to nie wszystko!

i

Autor: Sonyuser/cc0/Pixabay.com Jeszcze nie nacieszyliśmy się na dobre wiosną, a już trzeba się przygotować na powrót zimy, bo na początku kolejnego tygodnia, 27 marca-2 kwietnia, ma dojść do załamania pogody

Prognoza pogody

Wielki powrót zimy w marcu! Temperatura spadnie o 25 stopni, ale to nie wszystko!

2023-03-23 11:24

Jeszcze nie nacieszyliśmy się na dobre wiosną, a już trzeba się przygotować na powrót zimy, bo na początku kolejnego tygodnia, 27 marca-2 kwietnia, ma dojść do załamania pogody. Zgodnie z prognozami można się spodziewać nie tylko znaczącego spadku temperatury, co będzie skutkować mrozem w nocy i o poranku, ale również opadami śniegu, miejscami intensywnymi.

Załamanie pogody pod koniec marca. Co nas czeka?

Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła, ale za kilka dni znowu przypomni o sobie zima. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, według prognoz do załamania pogody ma dojść od poniedziałku, 27 marca, a w tym czasie można się spodziewać znacznego spadku temperatur, opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz silnych podmuchów wiatru. Stanie się tak za sprawą niżu genueńskiego, który sprowadzi do Polski chłodne powietrze z północnego wschodu. Konsekwencją tego będzie mróz, jaki powinien się pojawić w całej Polsce w nocy z poniedziałku na wtorek, 28 marca, i o poranku. Biorąc pod uwagę, że w niedzielę termometry pokażą w niektórych regionach ok. 20 stopni, w ciągu następnych 2 dni temperatura spadnie o nawet 25 kresek, bo we wtorek rano będą minus 4 stopni na nizinach, nie mówiąc o dwucyfrowym mrozie na terenach podgórskich. W dzień będzie ledwie kilka kresek na plusie, a mróz utrzyma się jeszcze do nocy z wtorku na środę, 29 marca.

Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka czeka nas pogoda w Niedzielę Wielkanocną?

Co jeszcze przyniesie załamanie pogody? Wracają opady śniegu

Załamanie pogody z poniedziałku, 27 marca, ma ponadto przynieść do Polski intensywne opady: deszczu (na południu i w centrum), deszczu ze śniegiem i śniegu (na wschodzie), które utrzymają się do nocy z poniedziałku na wtorek. Tymczasem poprawa aury ma przyjść w czwartek, 30 marca, gdy do naszego kraju ma powrócić cieplejsze powietrze.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany