Pogoda na weekend 25-26 września. Znów zmiana pogody! Co mówią synoptycy? Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na weekend 25-26 września. Znów zmiana pogody! Co mówią synoptycy? Prognoza IMGW

Pogoda na weekend 25-26 września. Znów zmiana pogody! Co mówią synoptycy? Prognoza IMGW

2021-09-25 0:08

Pogoda na weekend 25-26 września dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu. Będzie ciepło, biorąc pod uwagę poprzednie dni - w sobotę przejaśnienia i nawet do 22 st.C w centrum kraju, a w niedzielę do 24 st.C. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na weekend poniżej.

Pogoda na weekend 25-26 września. Znów zmiana pogody! Co mówią synoptycy? Prognoza IMGW

Jak podaje IMGW, Europa Północna, Wschodnia oraz częściowo Środkowa będzie pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego, Zatoki Ryskiej i Białorusi. Z niżami tymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże z centrami nad Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Polska będzie w zasięgu aktywnego niżu z ośrodkiem nad Białorusią. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski zdradza wizję pogody! Mówi o zimie. Ludzie będą załamani

Jaka będzie pogoda w sobotę, 25.09.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (25 września) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i południu na ogół bez opadów, w pozostałej części kraju przelotne opady deszczu. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodnim wybrzeżu w porywach do 65 km/h, w głębi kraju do 55 km/h, zachodni.

Czytaj też: Na ich widok można się wzdrygnąć! Jeśli idziecie do lasu, uważajcie na "palce umarlaka" [ZDJĘCIA]

Jaka będzie temperatura? - Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C w centrum kraju i 22 st. C na Dolnym Śląsku - wynika z informacji IMGW.W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 26.09.2021?

W niedzielę (26 września) zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Niedziela miejscami będzie ciepła - Temperatura maksymalna od 15 st. C , 17st. C na północnym wschodzie i nad morzem, około 20 st. C w centrum do 23 st. C , 24 st. C na południowym zachodzie i zachodzie - czytamy na stronie IMGW.Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, na wschodzie z kierunków północnych, na pozostałym obszarze na ogół wschodni i południowo-wschodni.

Zachód słońca w Jastarni
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?