chmury - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay.com

Pogoda na sobotę, 4.09.2021. Pochmurno i deszczowo. Kiedy poprawa pogody? Prognoza IMGW [4.09.2021]

2021-09-03 18:05

Pogoda na sobotę (4.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi zachmurzeniu i przelotnych opadach deszczu. Termometry wskażą maksymalnie do 21°C. Szczegóły poniżej na se.pl.

Pogoda na sobotę, 4.09.2021. Pochmurno i deszczowo. Kiedy poprawa pogody? Prognoza IMGW [4.09.2021]

Jak informuje IMGW Europa zachodnia, południowa i częściowo środkowa pozostaną pod wpływem wyżów, w tym głównego znad Wysp Brytyjskich. Nad pozostałą częścią kontynentu dominuje niże znad wschodniej Europy. Polska początkowo będzie w zasięgu klina wyżowego, ale stopniowo nasunie się od północnego wschodu zatoka niżu znad Rosji z chłodnym frontem atmosferycznym. Około południa front dotrze do dzielnic północnych i będzie wolno przemieszczał się do centrum kraju. Przed frontem napłynie z zachodu dość ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego. Jaka będzie pogoda w sobotę, 4.09.2021? Jak podaje IMGW, zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na północy i południu kraju, duże. W woj. północnych i na Pogórzu Karpackim oraz w Karpatach lokalnie słabe przelotne opady deszczu.

Zobacz też: Pogoda na 4.09.-5.09: Bieszczady. Pogoda powita deszczem, ale będzie też słońce!

Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie temperatura w sobotę?

Będzie ciepło, choć bez szaleństw - Temperatura maksymalna od 15°C, 16°C na północnym wschodzie, lokalnie nad morzem i w dolinach karpackich do 21°C na zachodzie i południowym zachodzie - podaje IMGW. Wiatr słaby i umiarkowany,z kierunków północnych.

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (4.09./5.09.)

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy pogodnie, tylko miejscami na północy przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego. Od Zatoki Gdańskiej po Suwalszczyznę możliwe gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3°C (przy gruncie lokalnie około 1°C) na północnym wschodzie do 8°C w centrum kraju i 11°C, 12°C nad morzem. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Zobacz też: Wyż Lucyfer zrobił nam piekło na ziemi. Kto przyjdzie po nim? Następcy też będą siać postrach

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?