Pogodowy rollercoaster w całej Polsce. To będzie szaleństwo. Może być niebezpiecznie

i

Autor: Pixabay Przed nami pogodowy rollercoaster w całej Polsce. Wpłynie on na nasze zdrowie.

Pogodowy rollercoaster w całej Polsce! To będzie szaleństwo. Może być niebezpiecznie

2021-09-03 11:14

Przed nami pogodowy rollercoaster w całej Polsce. Wszystko przez gwałtowne zmiany temperatury na przestrzeni jednego dnia. W ciągu zaledwie kilku godzin może się ocieplać nawet o 20 stopni. Takie pogodowe szaleństwo może osłabiać nasz organizm i sprawiać, że będziemy bardziej podatni na infekcje wirusowe. Może być niebezpiecznie! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogodowy rollercoaster w całej Polsce już niedługo! Nad naszym krajem w najbliższym czasie będzie panować rozległy wyż, który zaciągnie bardzo chłodne powietrze polarno-morskie i arktyczne. Będzie słonecznie, ale na przestrzeni jednej doby wahania temperatur będą bardzo duże. Może to zaszkodzić naszemu zdrowiu. Tak radykalne zmiany mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu. Skąd ta zmiana w pogodzie? - Kiedy na niebie nie ma chmur lub jest ich bardzo mało, to mamy do czynienia z procesem nazywanym promieniowaniem ciepła z gruntu i z warstwy powietrza zalegającej bezpośrednio nad nim. Zjawisko to rozpoczyna się późnym popołudniem i wieczorem, i nasila się w drugiej połowie nocy - czytamy w prognozie na twojapogoda.pl. Ciepło zawarte w gruncie i przy nim, po ciepłym popołudniu, ucieka najpierw do atmosfery, a potem w przestrzeń kosmiczną. To zjawisko sprzyja gwałtownemu obniżeniu temperatury. Najniższa jest mniej więcej około godziny 6:00-7:00, tuż po wschodzie słońca.

Pogodowy rollercoaster w Polsce. Ogromne różnice temperatur

W najbliższych dniach noce i poranki będą bardzo zimne. Termometry pokażą poniżej 5 stopni Celsjusza. Możliwe są nawet przymrozki na Mazurach, Podlasiu oraz terenach górskich. Trawę o poranku ozdobi szron. Zimno będzie jednak tylko przez chwilę. Tuż po wschodzie słońca temperatura zacznie gwałtownie wzrośnie. Różnica wyniesie kilkanaście stopni! W ciągu dnia słupek rtęci podniesie się do poziomu 20-25 stopni Celsjusza!

Ogromne wahania dobowej temperatury oraz błyskawiczne, gwałtowne zmiany nie będą służyć naszemu zdrowia. W takich warunkach łatwo przegrzać lub wychłodzić organizm. Ważny jest odpowiedni ubiór, adekwatny do tego, co dzieje się za oknem. Osłabiony organizm będzie bardziej podatny na infekcje wirusowe. To szczególnie niebezpieczne, gdy weźmiemy pod uwagę słowa ekspertów, dotyczące IV fali koronawirusa, której kulminacyjny punkt ma nastąpić we wrześniu i październiku. Odpowiedni ubiór to nie wszystko. Warto pamiętać o zdrowym odżywianiu, nawadnianiu oraz wietrzeniu mieszkania.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Poradnik Zdrowie: przeziębienie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany