Pogoda na ostatnie dni wakacji. Dzieci są zrozpaczone [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na ostatnie dni wakacji. "Dzieci są zrozpaczone" [PROGNOZA]

Pogoda na ostatnie dni wakacji. "Dzieci są zrozpaczone" [PROGNOZA]

2021-08-29 6:00

Pogoda na ostatnie dni wakacji nie ucieszy dzieci, które marzyły jeszcze o skorzystaniu z letniej aury przed powrotem do szkoły. Kapryśna pogoda towarzyszy nam w większości regionów Polski od jakiegoś czasu, a prognozy są jeszcze gorsze. Nad morzem i w górach temperatura utrzyma się na niskim poziomie lub nawet spadnie. Będzie też padać. - Dzieci są zrozpaczone. Przy takiej pogodzie wakacje można już uznać za zakończone - mówi nam mama trzech maluchów.

Prognoza pogody na ostatnie dni wakacji. Dużo deszczu!

Wakacje 2021 długo rozpieszczały nas piękną pogodą. Ostatnie dni mijają jednak chłodno i bardzo deszczowo. Ciemne chmury zbierają się nad niemal całym krajem, a dla części regionów wydawano nawet ostrzeżenia hydrologiczne. Do końca wakacji zostało tylko pół tygodnia, dlatego sprawdzamy aktualne prognozy i... przychodzimy ze smutnymi wieściami. - Przy takiej pogodzie wakacje można już uznać za zakończone. Dzieciaki chciały jeszcze spędzić aktywnie czas na dworze i pobawić się z rówieśnikami. Tylko jak cokolwiek sensownego zaplanować, gdy w każdej chwili może znów zacząć padać? - pyta mama trojga uczniów trójmiejskiej podstawówki. - Mieliśmy ustawiony wyjazd nad morze, ale odwołaliśmy wszystko. Córka i syn szykują się już do szkoły. Kompletujemy wyprawkę i wakacje powoli się kończą - mówi nam mama dwójki dzieci. Rodzina z południowego-wschodu kraju zrezygnowała ze spędzenia nad Bałtykiem ostatnich dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Powód? Prognozy nie dawały nadziei na zmianę aury. Czy przed końcem wakacji 2021 pogoda jeszcze nas zaskoczy?

Pogoda w ostatni weekend wakacji jest bardzo kapryśna. Na niemal całym obszarze naszego kraju występują przelotne opady, a słońce wychyla się zza chmur tylko momentami. Temperatura w większości regionów utrzymuje się poniżej granicy 20 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w poniedziałek (30 sierpnia). Tego dnia jedynie na Podlasiu oraz na zachodzie kraju spodziewane są częstsze przejaśnienia. Choć na północnym-wschodzie termometry mogą wskazać około 22 stopni, w innych miejscach wciąż będzie zdecydowanie chłodniej. We wtorek (31 sierpnia) pogoda ma być niemal identyczna. Prognozy mówią o nieco mniejszych opadach nad samym Bałtykiem. Nie jest jednak spodziewane ocieplenie. Jaka pogoda będzie 1 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego? Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule [TUTAJ].

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów