Deszcz

i

Autor: Pixabay Deszcz - zdj. ilustracyjne.

Prognoza IMGW

Duże różnice temperatur i deszcz. Taka będzie niedziela [Prognoza IMGW na 23.07.2023]

2023-07-22 13:00

Jaka będzie pogoda w niedzielę (23 lipca)? W prognozie przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) uwagę zwracają duże różnice w temperaturze pomiędzy regionami. Zapowiadany jest też deszcz? Gdzie będzie padać? Szczegóły poniżej.

W niedzielę (23 lipca) - jak przewiduje IMGW - "Polska południowa i wschodnia będzie w zasięgu klina wyżu znad południowej Europy". - Pozostałe rejony kraju znajdą się w zasięgu zatoki niżu znad Wielkiej Brytanii. Na północy i północnym zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie - czytamy w komunikacie. Ciśnienie spadnie.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. zachodniopomorskie i pomorskie

Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego i wówczas opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie

Zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C na zachodzie do 25°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. mazowieckie, łódzkie i lubelskie

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. dolnośląskie, opolskie i śląskie

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów wzrost temperatury od 8°C w nocy do 15°C w ciągu dnia. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza IMGW na 23.07.2023. Woj. małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie

Zachmurzenie na ogół małe, jedynie po południu miejscami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C, w rejonach podgórskich około 11°C. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C, w rejonach podgórskich około 24°C. Wiatr w nocy słaby, w dzień wzmagający się do umiarkowanego, miejscami porywistego; południowo-zachodni.

ZOBACZ TEŻ: Jedź na urlop jak najszybciej. W sierpniu czeka na Ciebie deszcz i chłód

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów