Śnieg w Polsce

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na środę, 6.10.2021: Śnieg zaskoczy tysiące Polaków. Zaatakują też wichury / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 6 października: Śnieg zaskoczy turystów w górach. Zaatakują też wichury

2021-10-06 0:07

Pogoda na dziś (6.10.2021) przynosi opady... śniegu! Wiemy, gdzie jest szansa na zimowe klimaty. Meteorolodzy ostrzegają także przed silnym wiatrem. Jaka będzie temperatura w środę? Eksperci IMGW zdradzają szczegóły. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 6.10.2021: Śnieg zaskoczy tysiące Polaków. Zaatakują też wichury

Jaka będzie pogoda w środę, 6 października?

Pogoda na dziś (6.10.2021) przynosi nam bardzo ciekawe wieści. Tysiące turystów, które korzystają z wycieczek górskich mogą napotkać opady... śniegu! Mimo zakończenia sezonu, wciąż wielu Polaków decyduje się na taką formę wypoczynku. Co jeszcze czeka nas w środę? Zaglądamy tradycyjnie do serwisu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W dzień na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 12 mm na południowym zachodzie. Na szczytach Tatr możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu - podaje IMGW. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych, związanych z pogodą będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: To już pewne! Kolosalny przełom w pogodzie. Kiedy nadejdzie?

Prognoza pogody. Temperatura 6.10.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 6 października?

Tym razem nie możemy liczyć na temperatury typowe dla letniej pory roku. Gdzieniegdzie powieje silniejszy wiatr. Które regiony są najbardziej narażone na jego działalność? Eksperci IMGW podają szczegóły w prognozie pogody na środę.

ZOBACZ TEŻ: Masz swoje ulubione miejsca w Polsce? Opowiedz o nich i zgarnij 10 tys. zł

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 14°C do 17°C, na południowym wschodzie cieplej: od 17°C do 19°C; chłodniej w obszarach podgórskich 12°C do 14°C. Na zachodzie wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze umiarkowany, lokalnie dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 6-7 października. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy na wschodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, wysoko w górach także deszczu ze śniegiem. Prognozowana suma opadów do 10 mm na Śląsku. Na zachodzie i miejscami w centrum lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. - Temperatura minimalna od 4°C, 7°C na wschodzie i północnym zachodzie kraju do 8°C, 11°C na pozostałym obszarze; wysoko w Tatrach około 1°C. Wiatr na zachodzie i miejscami w centrum słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, przeważnie południowo-wschodni - czytamy w serwisie IMGW.

Zachęcamy do regularnego śledzenia komunikatów meteo. 

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają