Przełom w pogodzie

i

Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Przełom w pogodzie

To już pewne! Kolosalny przełom w pogodzie. Kiedy nadejdzie?

2021-10-05 11:20

Pogoda we wtorek (5 października) będzie zachęcała do długich, jesiennych spacerów. Termometry będą pokazywały nawet ponad 25 stopni Celsjusza! Na niebie nie pojawi się żadna chmurka, a słońce będzie nam towarzyszyło przez cały dzień. Niestety, prognozy na kolejne dni nie napawają optymizmem. W środę (6 października) nadchodzi załamanie pogody. Co to oznacza? Poniżej szczegóły.

Pogoda we wtorek (5 października) przypomni nam o najwspanialszych chwilach ostatniego lata. Na termometrach w wielu miejscach w Polsce będzie 25 stopni Celsjusza. Przez niemal cały dzień towarzyszyć nam będzie słońce. Wszystko dzięki wyżowi znad Rosji, który gwarantuje, iż na niebie zabraknie chmur. Z kolei niż znad Niemiec przynosi ze sobą wysoką jak na tę porę roku temperaturę. Przyjemna aura z pewnością będzie zachęcała do długich, jesiennych spacerów. A naprawdę warto wyjść dziś na zewnątrz, bowiem nie tylko pogoda zapewni możliwość przyjemnego spędzenia wolnego czasu, ale i piękne widoki! Kolory liści drzew o tej porze roku są niesamowite. Niestety, to wszystko wkrótce się skończy. Już w środę (6 października) nadejdzie wielka zmiana w pogodzie. Wiele wskazuje na to, że jest to już ostatni tak ciepły dzień w tym roku.

Tak wyglądała "powódź tysiąclecia" w 1997 roku. Zdjęcia mówią więcej niż słowa

Jak podaje serwis Twoja Pogoda, wieczorem i w nocy z wtorku na środę od zachodu nadejdzie front atmosferyczny, który całkowicie zmieni sytuację w naszym kraju. - W środę (6.10) obudzimy się w zupełnie innej rzeczywistości. Będzie się chmurzyć i padać, najmocniej na zachodzie, południu i w centrum. Miejscami spadnie nawet do 10-15 mm deszczu, co oznacza kilkugodzinne opady, chwilami o umiarkowanym natężeniu - podaje serwis pogodowy. Nastąpi również gwałtowny spadek temperatury - z 25 stopni do nawet zaledwie 15 stopni Celsjusza. Jedynie na wschodzie i południowym-wschodzie wciąż będzie ciepło, nawet do około 18 stopni Celsjusza. Możliwe, że słoneczna aura jeszcze wróci w weekend (9-10 października). Jednak o powrocie tak wysokich temperatur, jak na początku tego tygodnia, możemy chyba zapomnieć.

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...
Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami