Burza z piorunami w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 5.10.2021: Burze i wichury do 100 km/h! Fatalne prognozy / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 5 października: Burze i wichury do 100 km/h! Niepokojące prognozy

2021-10-05 0:01

Pogoda na dziś (5.10.2021) dla Polski to zwiastun burzowych i wietrznych klimatów. Wiemy, w których regionach przydadzą się parasole. Co ciekawe - są również miasta, w których termometry pokażą typowe dla środka lata temperatury. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 5.10.2021: Burze i wichury do 100 km/h! Niepokojące prognozy

Jaka będzie pogoda we wtorek, 5 października?

Pogoda na dziś (5.10.2021) to mieszanka dobrych i zdecydowanie gorszych wieści. Mieszkańcy części naszego kraju będą mogli schować cieplejszą odzież do szafy! Jeszcze inni powinni zachować szczególną ostrożność. Po szczegóły sięgamy tradycyjnie na stronę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W dzień zachmurzenie małe, miejscami na zachodzie i północnym zachodzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie Dolnego Śląska możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do około 10 mm - podają eksperci IMGW. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach!

Czytaj też: Cyklon Shaheen uderzył w pustynię! Miesiące bez deszczu, a teraz... wszystko pod wodą!

Prognoza pogody. Temperatura 5.10.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 5 października?

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej - gdzieniegdzie będzie bardzo ciepło. W Polsce poczujemy powiew lata. Synoptycy IMGW ostrzegają jednocześnie przed porywistym wiatrem. Które regiony są najbardziej narażone na działalność nieprzyjemnego żywiołu?

-  Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie, około 22°C w centrum, do 25°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i na obszarach podgórskich okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Na obszarach podgórskich i na wschodzie porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h - czytamy w prognozie IMGW na wtorek.

Prognoza pogody 5-6 października. Noc z wtorku na środę

W nocy z wtorku na środę (5-6.10.2021) na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane; na pozostałym obszarze umiarkowane oraz duże i miejscami opady deszczu, na Dolnym Śląsku początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie i miejscami w rejonach podgórskich Karpat do 14°C na południowym zachodzie i 15°C na południu w rejonie oddziaływania wiatru fenowego. - Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie, obszarach podgórskich Karpat i miejscami na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, a w Sudetach do 65 km/h - informuje IMGW.

Zachęcamy do regularnego śledzenia komunikatów meteo, np. na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Boisz się burzy?
Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę