Pogoda na czwartek. Deszcz, śnieg i jeszcze to! Polskę ogarnie chłód. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na czwartek. Deszcz, śnieg i jeszcze to! Polskę ogarnie chłód. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 30 września. Deszcz, śnieg i jeszcze to! Polskę ogarnie chłód. Prognoza IMGW

2021-09-30 7:10

Pogoda na dziś, tj. czwartek (30 września) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o chłodzie i deszczu. W Tatrach spadnie śnieg. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. W nocy czeka nas mgła. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 30.09.2021. Deszcz, porywisty wiatr i jeszcze to! Polskę ogarnie chłód! Prognoza IMGW

Jak podaje IMGW, Europa południowa, północno-zachodnia oraz częściowo środkowa będzie pod wpływem niżów znad Morza Śródziemnego i w rejonie Wysp Owczych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże znad zachodniej Rosji i Atlantyku. Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Cieśnin Duńskich, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju. Za frontem napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie rosło.

Czytaj też: Rzeka nagle zmieniła kolor! Mieszkańcy są w szoku, eksperci alarmują

Jaka będzie pogoda w czwartek, 30.09.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (30 września) prognozowane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, na wschodzie kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wychodząc, warto więc pamiętać o tym, by wziąć parasol. Jak czytamy w prognozie przygotowanej przez synoptyków, w szczytowych partiach Tatr wystąpią opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami śnieg.

- Prognozowana suma opadów do 15 mm w Małopolsce i na Podkarpaciu. Większe przejaśnienia i na ogół bez opadów, na południowym zachodzie i zachodzie kraju - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla południowej części małopolski. Alert obowiązuje w powiatach  tatrzańskim, nowotarskim, suskim, limanowskim i nowosądeckim. 

Jaka będzie temperatura 30 września?

W czwartek czeka nas, niestety, chłód - Temperatura maksymalna od 11 st. C, 12 st. C na wschodzie i Podhalu, około 15 st. C w centrum i nad morzem, do 17 st. C na południowym zachodzie kraju. informuje IMGW.

Nad morzem prognozowany jest porywisty wiatr - Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem również dość silny, na zachodzie porywisty, nad morzem porywy wiatru do 60 km/h. Wiatr na wschodzie kraju z kierunków południowych, a na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski mówi o pogodzie! Jaka będzie zima?! Sporo osób będzie załamanych

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy na krańcach wschodnich kraju zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze Polski większe przejaśnienia i rozpogodzenia, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200-300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 4°C do 9°C, cieplej lokalnie nad morzem około 10°C. Na obszarach górskich, miejscami spadki temperatury do około 2°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, zmienny z przewagą południowego.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają