Potężne załamanie pogody. To stanie się za moment! Wiadomo, który region jest zagrożony

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Potężne załamanie pogody. To stanie się za moment! Wiadomo, który region jest zagrożony

Potężne załamanie pogody. To stanie się za moment! Wiadomo, który region jest zagrożony

2021-09-29 17:45

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach była wyjątkowo spokojna. Niestety, za chwilę czeka nas drastyczna zmiana aury. Gdzie będzie najbardziej odczuwalna? W jednym z regionów eksperci z IMGW prognozują "intensywne opady deszczu" oraz "gwałtowne wzrosty stanów wody". Które miejscowości zostały objęte ostrzeżeniami pogodowymi i hydrologicznymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? Szczegóły znajdziesz poniżej na www.se.pl!

Pogoda w Polsce będzie zmieniać się z godziny na godzinę. Już w nocy ze środy na czwartek, z 29 na 30 września 2021 roku, jeden z regionów może być zagrożony. Tak wynika z prognoz przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci przewidują intensywne opady deszczu na południu kraju. Mowa o powiatach tatrzańskim, nowotarskim, suskim, limanowskim i nowosądeckim. Niebezpiecznie może być również w samym Nowym Sączu. Jeszcze dalej sięgają alerty hydrologiczne. Gwałtowne wzrosty stanów wody mogą być zauważalne nawet w Tarnowie i okolicach. Ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dla południowej części województwa małopolskiego zaczną obowiązywać już o godzinie 2:00 w nocy, 30 września 2021 roku. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu wynosi od 25 do 35 mm - podaje IMGW. Alerty mają zostać utrzymane do późnego czwartkowego popołudnia, do godziny 17:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk synoptycy oceniają na 70 procent.

Rozwiąż poniższy quiz o pogodzie!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

O czym dokładnie informuje pierwszy stopień ostrzeżenia w trzystopniowej skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyliczają eksperci z IMGW w opisie żółtego alertu.

Pogoda w Polsce ma przez najbliższe 24 godziny ulec wyraźnym zmianom. W czwartek, 30 września 2021 roku, wskazania termometrów mają wynieść między 9 a 17 stopni Celsjusza. Zachmurzenie spodziewane jest w niemal wszystkich regionach, przede wszystkim na wschodzie i w centrum kraju, ale również na północnym zachodzie. Przed nadchodzącym weekendem w prawie całej Polsce odnotowywane będą przelotne opady deszczu.

Zobacz także: Pogoda na jutro: 30 września 2021. Deszcz, śnieg i jeszcze to! Polskę ogarnie chłód. Prognoza IMGW

O długoterminowej prognozie pogody przeczytasz w artykule Ekspert IMGW o początku zimy 2021. Ta prognoza rozwiewa wątpliwości. Zobacz szczegóły!

Taka będzie pogoda jesienią