Chmury burzowe nad Polską - prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 29.09.2021: Paskudne warunki w kraju. W tych regionach będzie najgorzej

Pogoda na dziś, 29 września: Paskudne warunki w kraju. W tych regionach będzie najgorzej

2021-09-29 7:11

Pogoda na dziś (29.09.2021) dla Polski to zwiastun nieprzyjemnych opadów deszczu i nie tylko. Synoptycy IMGW nie mają dobrych wieści, choć gdzieniegdzie słońce pozytywnie wpłynie na temperaturę. Mieszkańcy jednego z województw muszą koniecznie uzbroić się w parasole. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 29.09.2021: Paskudne warunki w kraju. W tych regionach będzie najgorzej

Jaka będzie pogoda w środę, 29 września?

Pogoda na dziś (29.09.2021) dla Polski nie przynosi dobrych wieści. Tradycyjnie zaglądamy w prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wygląda na to, że w środę jesień przejmie inicjatywę. Eksperci od pogody wyróżnili jeden z regionów, gdzie spadnie sporo deszczu. - Na zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na Dolnym Śląsku suma opadów lokalnie do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na południu kraju w rejonie występowania mgły, zachmurzenie całkowite - informuje IMGW.

Zobacz też: Złota polska jesień nie dla wszystkich! Zaskakujące prognozy pogody na najbliższe dni

Prognoza pogody. Temperatura 29.09.2021

Jaka będzie pogoda w środę, 29 września?

IMGW podaje, że w niektórych miastach Polski termometry mogą pokazać 20 stopni Celsjusza. Niestety są też regiony, których mieszkańcy muszą się ubrać cieplej. Uważajmy też na porywisty wiatr. Gdzie może powiać najsilniej?

- Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na wschodzie do 20 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni - czytamy w serwisie IMGW.

Prognoza pogody 29-30 września. Noc ze środy na czwartek

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Suma opadów do 10 mm na Śląsku i do 15 mm na południu Małopolski. Bez opadów jedynie na wschodzie Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C na wschodzie i na zachodzie kraju, oraz od 10°C do 12°C na Pomorzu, w centrum i na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. O ewentualnych utrudnieniach wywołanych przez pogodę będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. Warto na bieżąco śledzić komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Ścieki i deszczówka spływają do Wisły w centrum Warszawy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany