Pogoda na 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś, 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

2021-09-24 7:10

Pogoda na piątek (24 września) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o chłodzie, zachmurzeniu i burzach. Nadal będzie wiał silny, porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 24.09.2021. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW [24.09.2021]

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia, Południowa i częściowo Centralna będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a kolejne centrum wyżowe znajdzie się nad zachodnią Rosją. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Skandynawią. Nad Polskę nasunie się zatoka związana ze wspomnianym układem niżowym. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w piątek, 24.09.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej  (IMGW), w piątek (24 września) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie i północy kraju. Na wschodzie Lubelszczyzny i Podkarpacia możliwe słabe burze. Będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach nad morzem do 90 km/h, a w głębi kraju do 70 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Sudetach porywy do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h. - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy opublikowali ostrzeżenia pogodowe przed silnym wiatrem. Jak wynika z zapowiedzi IMGW, w piątek alertami może być objęta cała Polska! Więcej:  Tymoteusz sprowadzi śmiertelne zagrożenie! W te regiony Polski uderzy cyklon. Straszne prognozy

Jaka będzie temperatura 24 września?

W piątek będzie chłodno. Nie obejdzie się bez kurtki.- Temperatura maksymalna od 12°C na krańcach wschodnich do 15°C w centrum kraju i 17°C na zachodzie i południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 10°C. - informuje IMGW.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy na północy i północnym wschodzie zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 7°C, 9°C na wschodzie do 12°C, 14°C na zachodzie i nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na wschodzie i północy kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.

Czytaj też: Na ich widok można się wzdrygnąć! Jeśli idziecie do lasu, uważajcie na "palce umarlaka" [ZDJĘCIA]

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany