Pogoda na dziś, 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

2021-09-24 7:10
 Pogoda na 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW
Autor: Pixabay.com Pogoda na 24 września. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

Pogoda na piątek (24 września) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o chłodzie, zachmurzeniu i burzach. Nadal będzie wiał silny, porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 24.09.2021. Wichury i chłód! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW [24.09.2021]

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia, Południowa i częściowo Centralna będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a kolejne centrum wyżowe znajdzie się nad zachodnią Rosją. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Skandynawią. Nad Polskę nasunie się zatoka związana ze wspomnianym układem niżowym. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w piątek, 24.09.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej  (IMGW), w piątek (24 września) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie i północy kraju. Na wschodzie Lubelszczyzny i Podkarpacia możliwe słabe burze. Będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach nad morzem do 90 km/h, a w głębi kraju do 70 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Sudetach porywy do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h. - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy opublikowali ostrzeżenia pogodowe przed silnym wiatrem. Jak wynika z zapowiedzi IMGW, w piątek alertami może być objęta cała Polska! Więcej:  Tymoteusz sprowadzi śmiertelne zagrożenie! W te regiony Polski uderzy cyklon. Straszne prognozy

Jaka będzie temperatura 24 września?

W piątek będzie chłodno. Nie obejdzie się bez kurtki.- Temperatura maksymalna od 12°C na krańcach wschodnich do 15°C w centrum kraju i 17°C na zachodzie i południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 10°C. - informuje IMGW.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy na północy i północnym wschodzie zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 7°C, 9°C na wschodzie do 12°C, 14°C na zachodzie i nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na wschodzie i północy kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 60 km/h.

Czytaj też: Na ich widok można się wzdrygnąć! Jeśli idziecie do lasu, uważajcie na "palce umarlaka" [ZDJĘCIA]

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE