Pogoda na: 23.10.2021. Chłód i silny wiatr! Rozczarowujące prognozy. Pogoda da nam popalić. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na: 23.10.2021. Chłód i silny wiatr! Rozczarowujące prognozy. Pogoda da nam popalić. Prognoza IMGW

Pogoda na jutro: 23.10.2021. Chłód i silny wiatr! Rozczarowujące prognozy. Pogoda da nam popalić. Prognoza IMGW

2021-10-22 17:30

Pogoda na sobotę (23 października), jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nie zachwyca: będzie chłodno, szczególnie na północnym wschodzie, miejscami będzie padał deszcz. Synoptycy zapowiadają też okresami porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 23 października 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Jak informuje IMGW nad południową i częściowo zachodnią Europą dominują wyże, pozostały obszar kontynentu, w tym Polska, znajduje się w zasięgu głębokiego niżu z ośrodkami w rejonie południowej Finlandii. Z północnego zachodu napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 23.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (23.10.2021) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Pogoda nie napawa optymizmem, miejscami synoptycy przewidują przelotny deszcz.

- W rejonie Zalewu Wiślanego prognozowana suma opadów do 10 mm. Na obszarach podgórskich deszcz ze śniegiem, w górach śnieg - czytamy na stronie IMGW.

Niestety, w sobotę wciąż może wiać porywisty wiatr.

- Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem chwilami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W Beskidach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h, w Tatrach do 90 km/h - podaje IMGW.

Zobacz też: Wszystkich Świętych 2021. Pogoda na cmentarzach od 30 października do 1 listopada

- Gdy wieje silny wiatr, pamiętajmy o tym, aby pozamykać w domach drzwi i okna, a z balkonów i tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zadrzewione tereny, nie wchodźmy do parków i lasów. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami, ani pod reklamami wielkopowierzchniowymi - radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Jaka będzie temperatura w sobotę?

W sobotę, 23 października będzie chłodno, szczególnie na północnym wschodzie Polski, gdzie jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z IMGW, termometry wskażą niskie temperatury:

- Temperatura maksymalna od 6 stopni C na północnym wschodzie do 11stopni C na zachodzie i południu - informuje IMGW.

Zobacz również: Zima 2021. Polskę zasypie śnieg? Nowa prognoza Amerykanów może zaskoczyć

Noc z soboty na niedzielę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie oraz południowym wschodzie duże i tam zanikający przelotny deszcz. W Karpatach deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2 stopni C na Podhalu, około 0 stopni C w centrum do 3 stopni C na zachodzie; cieplej tylko nad morzem, od 5 stopni C do 7 stopni C. Na północnym wschodzie lokalnie spadek temperatury przy gruncie do około -3°C. Wiatr będzie słaby, na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?