Pogoda na jutro: 23.09.2021. Silny wiatr i deszcz, a do tego jeszcze to! Pogodowa masakra  [23.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na jutro: 23.09.2021. Silny wiatr i deszcz, a do tego jeszcze to! Pogodowa masakra [23.09.2021]

Pogoda na dziś. Silny wiatr i deszcz, a do tego jeszcze to! Pogodowa masakra [23.09.2021]

2021-09-23 7:10

Pogoda na czwartek (23 września) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu, z opadami deszczu, a miejscami z burzami. To nie wszystko! Synoptycy zapowiadają dziś silny wiatr, w porywach nawet do 110 km/h! Szczegóły prognozy pogody na czwartek dla Polski poniżej.

Pogoda na dziś, 23 września. Silny wiatr i deszcz, a do tego jeszcze to! Pogodowa masakra [23.09.2021]

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia, południowa i częściowo centralna będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a kolejne centrum wyżowe znajdzie się nad zachodnią Rosją. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Skandynawią. Nad Polskę nasunie się zatoka związana ze wspomnianym układem niżowym. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie gwałtownie spadać.

Jaka będzie pogoda w Polsce w czwartek, 23.09.2021?

Jak podają eksperci, w czwartek (23 września) niestety pogoda nie będzie dla nas zbyt łaskawa. Ja wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu postępujące od północy w głąb kraju. Pod koniec dnia na wybrzeżu możliwe lokalne burze i prognozowana suma opadów do 15 mm.

Czytaj też: Przerażający atak glonów na Bałtyku. Gigantyczny zielony wir ma kilkadziesiąt kilometrów średnicy

Jaka będzie temperatura w czwartek?

W czwartek będzie chłodno. Co wskażą termometry? "Temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie do 17 st. C w centrum kraju i 20 st. C na Dolnym Śląsku; w dolinach karpackich około 10 st. C." - podaje IMGW. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, z upływem dnia wzmagający się do dość silnego, na północy kraju także silnego, w porywach do 70 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, nad morzem pod koniec dnia do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 70 km/h.

Pogoda w nocy z czwartku na piątek

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Wysoko w górach opady śniegu. Na północy kraju możliwe lokalne burze. Od wschodniego wybrzeża po Podlasie prognozowana suma opadów około 15 mm - 20 mm. Temperatura minimalna od 7°C na północnym wschodzie do 10°C w centrum i 12°C nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny, do 45 km/h, w porywach nad morzem do 90 km/h, w głębi kraju do 80 km/h, stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?