Gęste chmury nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 22.09.2021: Wichury i zawieje śnieżne zaatakują! To nie wszystko

Pogoda na dziś, 22 września: Wichury i zawieje śnieżne zaatakują! To nie wszystko

2021-09-22 1:32

Pogoda na dziś (22.09.2021) dla Polski przynosi kolejne opady, a w górach bardzo trudne warunki. Polska będzie pomiędzy niżem znad zachodniej Rosji, a klinem wyżu znad Atlantyku, w strefie frontu okluzji, oddziałującego głównie na zachodzie i południu Polski. Na wschodzie kraju będzie zalegać jeszcze powietrze pochodzenia arktycznego, nad zachodnią część napłynie z północnego zachodu chłodne powietrze polarne morskie. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 22.09.2021: Wichury i zawieje śnieżne zaatakują! To nie wszystko

Jaka będzie pogoda w środę, 22 września?

Pogoda na dziś (22.09.2021) to mieszanka dobrych i złych wieści. Na stronie IMGW czytamy m.in. o zawiejach śnieżnych.  Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i powoli będzie spadać. -W środę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na wschodzie i po południu na północnym zachodzie, a na północnym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju. Na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Wysoko w Beskidach i Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Potężne wichury przejdą przez tę część Polski! Znamy dokładną datę. Uważajcie na siebie

Prognoza pogody. Temperatura 22.09.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 22 września?

Temperatury w środę (22 września) gdzieniegdzie zachęcą do założenia cieplejszych kurtek, ale w ostatnich dniach bywało chłodniej. Uwaga! Wysoko w górach wystąpią bardzo trudne warunki atmosferyczne.

- Temperatura maksymalna od 8 st. C, 10 st. C na Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat, około 13 st. C w centrum, do 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach powodujący zawieje śnieżne - informuje IMGW.

Prognoza pogody 22-23 września. Noc ze środy na czwartek

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu, w centrum i na północy miejscami słabe opady deszczu, wysoko w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum, do 10 st. C na zachodzie i 12 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na Pomorzu okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr wzmagający się do dość silnego, w porywach nad ranem do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Tatrach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych związanych z pogodą będziemy was na bieżąco informować w naszym lokalnym serwisie.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany