Rośliny przebijają się przez śnieg

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na jutro, 15.12.2021. Meteorolodzy o przełomie w Polsce. Tego dawno u nas nie było / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 15 grudnia. Meteorolodzy o przełomie w Polsce. Tego dawno u nas nie było

2021-12-15 7:15

Pogoda na środę (15.12.2021) dla Polski, którą opublikowali przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przynosi bardzo ciekawe wieści. Wygląda na to, że po raz pierwszy od dawien dawna, w ciągu dnia nie odnotujemy w naszym kraju mrozów. Synoptycy spodziewają się konkretnego ocieplenia.

Pogoda na dziś, 15.12.2021. Meteorolodzy o przełomie w Polsce. Tego dawno u nas nie było

Pogoda na dziś (środa, 15 grudnia) niektórych może zaskoczyć. Potwierdzają się jednak wcześniejsze doniesienia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) o zmierzającym do Polski ociepleniu. Są też gorsze wieści. Nie unikniemy starcia z niebezpiecznymi zjawiskami meteo. - W dzień zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu i mżawki, na południowym wschodzie lokalnie marznących i powodujących gołoledź. W Bieszczadach możliwy słaby śnieg. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów - czytamy w prognozie IMGW na środę. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was informować na bieżąco w lokalnych serwisach. Jedźcie bezpiecznie!

Sprawdź koniecznie: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Pogoda na środę, 15 grudnia. Temperatura i przełom w Polsce

Wygląda na to, że po raz pierwszy od kilkunastu dni nie odnotujemy w ciągu dnia minusowych temperatur w Polsce (wyjątkiem będą tereny w górach). W tej kwestii meteorolodzy mają dobre wieści, choć zwracają jednocześnie uwagę na porywisty wiatr. 

- Temperatura maksymalna na wschodzie, w centrum i na Przedgórzu Sudeckim od 0°C do 5°C, cieplej na zachodzie i nad morzem od 6°C do 8°C. Wiatr na południu i w centrum słaby, na zachodzie i północy umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni - podaje IMGW.

Noc ze środy na czwartek 15-16 grudnia. Prognoza pogody IMGW

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie całkowite i duże, większe przejaśnienia na północy. Miejscami, głównie na wschodzie, opady deszczu i mżawki, gdzieniegdzie na południowym wschodzie marznące i powodujące gołoledź. Na wybrzeżu przelotne opady deszczu. - Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 5°C, tylko na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej około 6°C. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim także dość silny i tam w porywach do 60 km/h, zachodni - ostrzegają synoptycy.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.