Gołoledź na drogach. Prognoza pogody

i

Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Gołoledź w Bydgoszczy! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW]

Pogoda na dziś, 14 grudnia. Szklanka na drogach i gęste mgły to nie wszystko! Alarm meteo w Polsce

2021-12-14 7:16

Pogoda na wtorek (14 grudnia 2021) dla Polski jaką przewidują synoptycy IMGW przewiduje fatalne warunki na drogach i spore utrudnienia dla kierowców. Gdzieniegdzie możliwy deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg. Nasz kraj jest w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Szczegółowa pogoda na dziś (14.12.2021) poniżej.

Pogoda na dziś, 14.12.2021. Szklanka na drogach i gęste mgły to nie wszystko! Alarm meteo w Polsce

IMGW informuje, że nad Europą dominują wyże z centrami nad Szwajcarią i Rosją, jedynie północna oraz częściowo północno-zachodnia i południowo-wschodnia część kontynentu są pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska jest w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Na północy kraju zaznacza się ciepły front atmosferyczny, który słabnąc przemieszczał się będzie na południowy wschód, a za nim front chłodny. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i nieznacznie spadnie. Co to oznacza? Niestety niewiele dobrego.

Czytaj też: Prognoza długoterminowa aż do marca! Jak zimą będzie zmieniać się pogoda w Polsce?

Jaka będzie pogoda we wtorek, 14.12.2021?

We wtorek będzie zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie. - Opady deszczu i mżawki, lokalnie na wschodzie marznących i powodujących gołoledź. Na południu i północnym wschodzie także deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg. Wieczorem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów - podaje IMGW. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Tego dnia warunki atmosferyczne nie będą nam ułatwiać zadania. 

Pogoda na dziś, 14 grudnia. Ostrzeżenia IMGW na wtorek, 14.12.2021

IMGW ostrzega dziś przed przed gęstymi mgłami i opadami marznącymi. Na żółto świecą się województwa: zachodniopomorskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie (m.in. Warszawa), lubuskie, wielkopolskie oraz opolskie. 

- Obserwuje się i prognozuje gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m - podaje w komunikacie dla Łodzi Leszek Szaradowski, synoptyk IMGW-PIB.

Jaka będzie temperatura we wtorek, 14 grudnia?

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 0°C do 5°C; cieplej na wybrzeżu około 6°C, a chłodniej na wschodzie i południowym wschodzie od -5°C do -1°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, pod koniec dnia na północnym zachodzie porywisty, południowo-zachodni i zachodni. - W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h i tam zamiecie śnieżne - ostrzega IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Atak zimy w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany