Pogoda na 1.10.2021.  Chłód i deszcz. Synoptycy nie zostawiają złudzeń!Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 1.10.2021. Chłód i deszcz. Synoptycy nie zostawiają złudzeń!Prognoza IMGW

Pogoda na dziś, 1 października. Chłód i deszcz. Synoptycy nie zostawiają złudzeń! Prognoza IMGW

2021-10-01 0:20

Pogoda na dziś, piątek (1 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu. Rano mgła, mocno ograniczająca widoczność. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 1.10.2021. Chłód i deszcz. Synoptycy nie zostawiają złudzeń!Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa południowa, północno-zachodnia oraz częściowo środkowa jest pod wpływem niżów znad Morza Śródziemnego i w rejonie Wysp Owczych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże znad zachodniej Rosji i Atlantyku. Polska jest pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Cieśnin Duńskich, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju. Za frontem napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w piątek, 1.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (1 października) prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich gdzieniegdzie duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu.

- Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski mówi o pogodzie! Jaka będzie zima?! Sporo osób będzie załamanych

Jaka będzie temperatura 1 października?

W piątek wciąż będzie chłodno. Weekend rozpoczniemy w kurtkach i ciepłych swetrach - Temperatura maksymalna od 12 st.C, 13 st.C na wschodzie, 15 st.C, 16 st.C w centrum, do 17 st.C, 18 st.C na zachodzie i południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, przeważnie z kierunków południowych - informuje IMGW.

Zobacz też: Rzeka nagle zmieniła kolor! Mieszkańcy są w szoku, eksperci alarmują

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie małe, lokalnie na wschodzie i wybrzeżu umiarkowane. Na wschodzie gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz oraz miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 9°C; cieplej na wybrzeżu od 10°C do 11°C i chłodniej lokalnie w Karpatach około 2°C. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze na ogół umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny, na Przedgórzu Sudeckim, w Sudetach i na wybrzeżu porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Super Raport 30.09 (Goście: Radosław Fogiel - PiS, Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED) Sedno Sprawy: Marcin Romanowski
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?