Pogoda na piątek, 29 lipca. IMGW zapowiada burze i silny wiatr

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda na piątek, 29 lipca. IMGW zapowiada burze i silny wiatr

Burzowe chmury nad Polską

Paskudna pogoda przed weekendem. Burze i deszcze to nie wszystko [Prognoza IMGW na jutro, 29 lipca]

2022-07-28 18:25

Pogoda na jutro (piątek, 29 lipca 2022 r.) dla Polski przekazana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje nieprzyjemny klimat, który będzie dominował w kraju. Możliwe są konkretne opady, burze i towarzyszący im silny wiatr. Sprawdźcie, gdzie 29.07 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW poniżej.

IMGW informuje, że Skandynawia oraz częściowo wschodnia, środkowa oraz zachodnia Europa będą w zasięgu wyżu z centrami nad Bałtykiem i północną Norwegią. Resztę kontynentu będą obejmowały płytkie niże. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko nad rejony południowe nasunie się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i zacznie spadać. Co to oznacza w kontekście piątku i najbliższych godzin? Niestety niewiele dobrego. Prognoza pogody dla naszego kraju nie napawa optymizmem.

 Czytaj też: Intensywne opady deszczu i burze powracają. Wiemy, kiedy będzie najgorzej. Eksperci IMGW podają daty

Jaka będzie pogoda jutro (piątek, 29 lipca) w Polsce?

Zdecydowanie mniej słońca, a więcej szarości - tak będzie wyglądał początek weekendu w Polsce. Lato czy jesień? Takie pytanie jest jak najbardziej zasadne.

- Na terenie całego kraju zachmurzenie umiarkowane, w południowej połowie kraju wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na krańcach południowych również burz. W czasie burz na krańcach południowych suma opadów lokalnie do 20 mm - podaje IMGW w prognozie na piątek. 

Jaka będzie temperatura 29.07.2022?

O tym, że mamy środek lata przypomną nam temperatury. To jedna z optymistycznych przesłanek, związanych z pogodą na piątek. Jednocześnie zwracamy uwagę na momentami dość silny wiatr.

- Temperatura maksymalna od 20 st. C, 22 st. C na krańcach północnych i w obszarach podgórskich, około 26 st. C w centrum, do 29 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - przekazują synoptycy.

Pogoda na jutro. Noc z piątku na sobotę 29/30.07.2022

W nocy na północy zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południu opady deszczu, na krańcach południowych możliwe również burze i tam suma opadów od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st. C na północnym wschodzie, około 15 st. C w centrum, do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Dramat w Legionowie. Spółka musi pożyczyć gigantyczne pieniądze na węgiel, by ogrzać mieszkańców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany