Intensywne opady deszczu i burze powracają. Wiemy, kiedy będzie najgorzej. Eksperci IMGW podają daty

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Intensywne opady deszczu i burze powracają. Wiemy, kiedy będzie najgorzej. Eksperci IMGW podają daty

Burze i intensywne deszcze powracają

Intensywne opady deszczu i burze powracają. Wiemy, kiedy będzie najgorzej. Eksperci IMGW podają daty

2022-07-27 12:59

Prognoza ostrzeżeń IMGW pozwala nam się przygotować na niebezpieczne zjawiska meteo. Synoptycy zakładają, że w najbliższy weekend do kraju powrócą burze i intensywne opady deszczu. Kiedy będzie najgorzej i które regiony są najbardziej narażone? Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody i zadbajcie o bezpieczeństwo.

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Burze i intensywne opady deszczu powrócą

Najnowsza prognoza pogody dla Polski nie należy do optymistycznych. Pod koniec lipca zawita do nas jesienny klimat, a termometry pokażą nawet poniżej 15 stopni Celsjusza. Gdy spojrzymy na mapę prognozy ostrzeżeń IMGW, to widać na niej powrót niebezpiecznych zjawisk meteo, takich jak burze i intensywne opady deszczu. W piątek (29.07.2022 r.) wyładowań atmosferycznych mogą się spodziewać mieszkańcy województw śląskiego i małopolskiego. Dzień później intensywne opady deszczu zaatakują w województwach podlaskim i mazowieckim, a silne deszcze z burzami na terenie:

  • Podkarpacia
  • Małopolski
  • woj. świętokrzyskiego
  • Śląska

Przeczytaj też: Nadciąga wielkie ochłodzenie, będą burze i ulewy. Czy upały jeszcze wrócą?

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Jesienny klimat, burze i deszcze?

O ile prognoza ostrzeżeń IMGW może się jeszcze zmienić, o tyle jesienny scenariusz najpewniej ziści się już podczas najbliższego weekendu. Potwierdza to prognoza synoptyczna Instytutu na najbliższe dni.

- Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na południu okresami intensywne. Na zachodzie i południu kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od 11°C do 17°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 26°C, na Podkarpaciu około 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 70 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej na 29-30 lipca.

Na powrót upałów trzeba będzie poczekać do 1-2 sierpnia. Synoptycy IMGW spodziewają się, że temperatury maksymalne w pierwszych dniach ósmego miesiąca roku wzrosną do 31 stopni Celsjusza. Prognozy będziemy regularnie analizować i codziennie przekazywać w serwisie pogoda.se.pl. Tymczasem zachęcamy do wspólnej zabawy i rozwiązania quizu o tematyce meteo, który zamieszczamy pod tekstem.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia