Sierpień 2021 przechodzi do historii. Nowy rekord temperatury w Europie! Ile stopni?

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Sierpień 2021 przechodzi do historii. Nowy rekord temperatury w Europie! Ile stopni?

Padł rekord wszech czasów! Potężny upał w Hiszpanii. Ile stopni?

2021-08-18 11:02

Rekord temperatury w Hiszpanii. 2021 rok nie przestaje zaskakiwać i po przerażającej fali upałów na południu Europy padły dwa historyczne rekordy. To najwyższa zanotowana w Hiszpanii temperatura od czasów, kiedy ten kraj prowadzi regularne pomiary. Miasta się wyludniły, a wymęczeni mieszkańcy trafiali do szpitali. Ile było stopni?

Hiszpański rekord pogodowy. W sierpniu 2021 roku Hiszpania i Włochy odnotowały swoje rekordy temperatur. Przy okazji, Włochy przebiły też dotychczasowy rekord europejski! Na południu Europy żar lał się z nieba, rządy ostrzegały mieszkańców przed wychodzeniem z domów, a przemęczeni i przegrzani obywatele trafiali do szpitali.

Zobacz też: Pogoda na wrzesień: Jasnowidz Jackowski miał rację? Prognozy zaskakują

Pożary w kurortach. Francja, Portugalia, Włochy

Hiszpania. Właśnie padł historyczny rekord temperatury. Ile było stopni?

Miniony weekend (14-15.08) przyniósł hiszpańskiej meteorologii klimatyczny rekord. Według narracji tamtejszej służby, temperatura osiągnęła szczyt w mieście Montoro w Andaluzji w sobotę (14.08) sięgając w cieniu aż 47,4 stopni Celsjusza.

To najwyższa temperatura od czasów prowadzenia regularnych pomiarów w tym kraju.

- Poprzedni zweryfikowany rekord wynosił 47,3° i pochodzi z 13 lipca 2017 roku z tego samego miasta - czytamy na Twitterze.

Włochy. Padł rekord. Nowa, najwyższa temperatura w historii Europy

Jak podaje portal TwojaPogoda.pl, nie tylko Hiszpania odnotowała swój rekord. Sierpień 2021 jest miesiącem, w którym do historii przechodzi nowa, najwyższa temperatura w Europie. Ten rekord padł we Włoszech, w Syrakuzach na Sycylii. W środę 11 sierpnia potwierdzono tam 48,8 stopni Celsjusza w cieniu.

Właśnie zbladł poprzedni rekord Europy, który - jeszcze do 11 sierpnia - należał do greckich Aten. W 1997 roku odnotowano tam w cieniu 48,0 stopni Celsjusza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany