Słońce przebija się zza chmur

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wrzesień: Jasnowidz Jackowski miał rację? Prognozy IMGW zaskakują / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na wrzesień: Jasnowidz Jackowski miał rację? Prognozy zaskakują

2021-08-16 7:30

Pogoda na wrzesień 2021. Czy czeka nas bardzo ciepły dziewiąty miesiąc roku? Prognoza długoterminowa IMGW zdaje się potwierdzać słowa jasnowidza Jackowskiego, który nie tak dawno przewidywał, że klimat charakterystyczny dla sierpnia może zostać z nami dłużej. W niektórych regionach może się pojawić poważny problem. Szczegóły analizujemy na se.pl.

Jasnowidz Jackowski o pogodzie na wrzesień 2021. Prognoza się sprawdzi?

Prognoza pogody IMGW na wrzesień zakłada ciepły miesiąc. Wygląda na to, że znany jasnowidz Jackowski z Człuchowa przewidział to co wydarzy się w najbliższych tygodniach. - W tym roku sierpień będzie trwał półtora miesiąca, oczywiście w cudzysłowie, bo to spokojne ciepło będzie z nami dłużej. Pogoda pozostanie stabilna do połowy września. Mam wrażenie, że wtedy drastycznie zmieni się aura. Ochłodzi się na krótko, ale niestety dość radykalnie, po czym ponownie przyjdzie ciepło - mówił jeszcze w lipcu Krzysztof Jackowski w rozmowie z "Super Expressem".

Cała przepowiednię Jasnowidza Jackowskiego dla se.pl przeczytasz tutaj: Jasnowidz Jackowski przewiduje prognozę pogody 2021!

Pogoda na wrzesień 2021. Prognozy IMGW

11 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na wrzesień 2021 roku. Co z niej wynika? Temperatura w całym kraju powinna być powyżej normy. Najwyższa średnia w Opolu - 15,4°C, we Wrocławiu prognozuje się średnią na poziomie 15,3°C., na trzecim miejscu mamy Zieloną Górę - 15,2°C. Powyżej 15 stopni średnio będzie też w Gdańsku. Niestety są też dużo gorsze wieści.

- W północno zachodniej Polsce możliwy będzie niedobór opadów, co może prowadzić do pogłębienia się problemu suszy w tym regionie - czytamy na Twitterze IMGW.

Co oznaczają określenia "powyżej normy", "w normie" i "poniżej normy"? - W IMGW-PIB, podobnie jak w innych ośrodkach meteorologicznych na całym świecie, średnią miesięczną temperaturę powietrza/miesięczną sumę opadów atmosferycznych dla danego miesiąca prognozuje się w odniesieniu do normy wieloletniej przyjmowanej za okres 1991-2020. Wartości średniej miesięcznej temperatury/miesięcznej sumy opadów z tego 30-letniego okresu sortuje się od najniższej do najwyższej, 10 najniższych wartości wyznacza średnią temperaturę/sumę opadów w klasie „poniżej normy”, 10 środkowych „w normie”, a 10 najwyższych „powyżej normy” - wyjaśnia IMGW w swoim serwisie.

Pogoda na wrzesień 2021. Co oznaczają prognozy długoterminowe?

Jeżeli sprawdzi się prognoza długoterminowa IMGW na wrzesień 2021, to z pewnością skorzystają z niej m.in. wypoczywający nad morzem. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku margines błędu jest spory. - Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem. Należy pamiętać, że prognoza jest orientacyjna, ma charakter eksperymentalny i dotyczy średniego przebiegu dla całego prognozowanego regionu i danego okresu prognostycznego - czytamy w serwisie IMGW.

Węcej przepowiedni jasnowidza na najbliższe tygodnie w galerii poniżej:

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku