Pogoda w Polsce zwariuje! IMGW ostrzega przed upałami. Nadchodzi Lucyfer?!

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/tlo'>Tło zdjęcie utworzone przez jannoon028 - pl.freepik.com</a> Pogoda w Polsce zwariuje! IMGW ostrzega przed upałami. Nadchodzi Lucyfer?!

W Polsce gorąco jak w piekle. Nadciąga Lucyfer! Pogoda oszaleje

2021-08-10 9:33

Prognoza pogody dla Polski. Z końcem tygodnia zaleje nas zwrotnikowy żar, który już teraz sieje spustoszenie m.in. we Włoszech. Tamtejsi synoptycy antycyklon nazwali Lucyfer i przygotowują się na najgorsze. Jaka będzie pogoda w Polsce w najbliższych dniach? IMGW wydaje ostrzeżenia dla kilku województw na północy i południu. Sprawdź prognozę pogody dla Polski na se.pl.

Pogoda w Polsce. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Tylko w środę (11.08.2021) synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pogodowe dla czterech północnych i północno-wschodnich województw; pomorskiego, zachodniopomorskiegowarmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Według prognoz, przez najbliższe - co najmniej - dwa dni przez te regiony przewiną się burze z gradem, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 25 mm oraz porywy wiatru do około 75 km/h. Miejscami możliwy grad. IMGW ostrzega: obecnie alert pogodowy jest obowiązuje do 19.00 w czwartek (12.08.21 r.) ale może ulec przedłużeniu.

Zobacz też: Lucyfer już jest w Europie! Kataklizm nadciąga także do Polski

Opole: protest przeciwko Lex TVN

Uwaga! Pogoda dla południa Polski. Nadciąga Lucyfer!

Zupełnie inna sytuacja szykuje się dla południowych województw Polski - to tutaj najprawdopodobniej już niedługo pojawi się subtropikalny antycyklon afrykański, który już sięgnął Europy - Lucyfer.

Zobacz więcej: Lucyfer już jest w Europie! Kataklizm nadciąga także do Polski

Mieszkańcy południowej Europy, od Portugalii, przez Hiszpanię i Włochy już przygotowują się na najgorsze; rolnicy ostrzegają przed ogromnymi stratami, hobbyści zwracają uwagę na możliwość osiągnięcia temperaturowego rekordu wszechczasów, a w stan gotowości postawiona została Ochrona Cywilna.

Od czwartku (12.08.21 r.) synoptycy IMGW ostrzegają dwa województwa pomarańczowym alertem pogodowym drugiego stopnia: województwo opolskie i dolnośląskie. Te regiony otrzymały alerty dot. upałów. Takie ostrzeżenie wydaje się wtedy, kiedy specjaliści przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Na Opolszczyźnie przez trzy dni utrzyma się temperatura ok 30° z bardzo niewielkim wiatrem i nieco większym zachmurzeniem. Upały skończą się tam w poniedziałek (16.08.), kiedy pojawi się ochładzający atmosferę deszcz - termometry pokażą ok. 25°. Przelotne opady mogą pojawić się też nocami, ale temperatury zatrzymają się w okolicach 18°.

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?

Bardzo podobna pogoda na Dolnym Śląsku: temperatura nie spadnie poniżej 29° aż do poniedziałku, z tą różnicą, że noce powinny być nieco chłodniejsze - w okolicach 15° i bez deszczu.

Zobacz też: Opole najbardziej tropikalnym miastem w Polsce. Nowy raport IMGW przeraża! Polskie piekło!

Nasi Partnerzy polecają