Ostatni dzień maja z wichurami i nie tylko. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 31.05.2023]

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons Ostatni dzień maja z wichurami i nie tylko. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 31.05.2023]

To nie są dobre wieści

Ostatni dzień maja z wichurami i nie tylko. Synoptycy nie zostawiają złudzeń [Prognoza IMGW na 31.05.2023]

2023-05-31 7:01

Pogoda na środę (31 maja 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zawiera zarówno dobre, jak i zdecydowanie gorsze wieści. Będzie ciepło, ale gdzieniegdzie również wietrznie. Sprawdzamy najnowszą prognozę IMGW na najbliższe godziny.

Prognoza pogody na ostatni dzień maja jest dużo lepsza od tych, które prezentowaliśmy na początku tygodnia. Synoptycy IMGW nie spodziewają się opadów deszczu i burzowych klimatów, ale to nie oznacza, że w pełni uwolnimy się od niebezpiecznych zjawisk meteo. Narażeni są na nie m.in. ci, którzy wybiorą wypoczynek nad morzem. Z drugiej strony wiemy też, gdzie temperatury osiągną letnie wartości. Eksperci wskazują, że przed weekendem powieje optymizmem.

Jaka będzie pogoda w środę, 31 maja?

Zdaniem synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę (31 maja 2023 r.) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Z najnowszych prognoz wynika, że w środku tygodnia nie odnotujemy w Polsce opadów deszczu, ani tym bardziej burz. Problemem będą lokalne wichury. - Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem wzrastający do dość silnego i porywistego, z kierunków północnych i zachodnich, tylko na Dolnym Śląsku wschodni - przestrzegają eksperci IMGW. Warto śledzić lokalne komunikaty meteo i ostrzeżenia meteo. 

Pogoda na dziś. Temperatura 31.05.2023

- Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich i nad morzem, około 22°C na przeważającym obszarze kraju, do 25°C na Pomorzu; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem około 17°C - podaje IMGW. Na 25 stopni mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, tylko jeden stopień mniej w Lubuskiem, Toruniu i Bydgoszczy. Ciepło również na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Katowicach. 

Prognoza IMGW na noc ze środy na czwartek, 31 maja / 1 czerwca

 W nocy niebo będzie bezchmurne lub też odnotujemy zachmurzenia małe, tylko na północy miejscami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C w rejonach podgórskich, na Mazurach, Podlasiu oraz Pomorzu do 12°C na Rzeszowszczyźnie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat i na Lubelszczyźnie około 4°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Listen on Spreaker.