W wakacje takiej pogody chciałby każdy Polak! Synoptyk IMGW ma dobre wieści

i

Autor: SHUTTERSTOCK Prognoza pogody IMGW na koniec maja i początek czerwca.

Prognoza IMGW

W wakacje takiej pogody chciałby każdy Polak! Synoptyk IMGW ma świetne wieści

2023-05-28 19:46

Słonecznie, ciepło i z niewielką liczbą opadów - taka będzie pogoda w Polsce w najbliższych dniach. Choć mamy dopiero przełom maja i czerwca, każdy Polak chciałby, aby taka pogoda towarzyszyła mu np. podczas wakacji i letniego wypoczynku. Szczegóły prognozy pogody IMGW na najbliższe dni w dalszej części artykułu.

Pogoda na przełomie maja i czerwca. Słońce i wysokie temperatury zostaną z nami na dłużej

Przez najbliższe dni Polska znajdować się będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB, będzie słonecznie i ciepło, ale nie upalnie. Temperatura maksymalna nie przekroczy 25 stopni Celsjusza, ze względu na napływające z północy chłodne powietrze polarno-morskie. Jedynie w poniedziałek (29 maja) należy spodziewać się nieco więcej chmur.Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, do końca przyszłego tygodnia Polska znajdować się będzie w zasięgu wyżu, z którym wiąże się słoneczna pogoda. Do kraju z północy napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda 29 maja. Prognoza IMGW na poniedziałek

Jak dodaje Dąbrowska, "miejscami na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich wystąpią przelotne i bardzo słabe opady deszczu". - Na południowym wschodzie możliwe są także burze, w których może spaść do 15 mm deszczu - wylicza synoptyk IMGW. Na termometrach maksymalnie od 15-16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, około 21 na przeważającym obszarze kraju, do 24 na południowym wschodzie. - Wiatr ogólnie z kierunków północnych, słaby, lokalnie nad morzem i na północy może być umiarkowany - przekazała Dąbrowska. W poniedziałek (29 maja) ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieco spadnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ten raport IMGW o pogodzie w Polsce mówi wszystko! Eksperci alarmują

Sonda
Czy lubisz upały?
Artur Szalpuk o atmosferze w kadrze Nikoli Grbicia przed Ligą Narodów