Nagłe załamanie pogody. Niebo spowije ciemność. Weekend jak z horroru, nici z grillowania

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nagłe załamanie pogody. Niebo spowije ciemność. Weekend jak z horroru, nici z grillowania

Analiza ekspertów

Nagłe załamanie pogody. Niebo spowije ciemność. Eksperci zapowiadają weekend jak z horroru, nici z grillowania

2023-06-01 11:07

Prognoza IMGW dla Polski wzbudza mieszane uczucia. W środku bieżącego tygodnia (31 maja - 1 czerwca) pogoda wyraźnie się poprawi, ale już bliżej weekendu czeka nas prawdziwe załamanie pogody. Burze, deszcze i liczne chmury na niebie - taki klimat nie będzie sprzyjał wypoczynkowi i grillowaniu. Szczegóły w poniższym materiale na se.pl.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazał najnowszą prognozę synoptyczną na 22 tydzień roku (29 maja - 4 czerwca 2023 r.), z której wynika, że od środy Polacy będą się cieszyć z poprawy pogody, ale... nie na długo! W czwartek (1 czerwca) termometry wskażą powyżej 25 stopni i w całym kraju nie powinno padać. Niestety, bardzo szybko przyjdzie kontratak deszczowego i burzowego klimatu. Polacy nie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw, bo wielu ma konkretne plany na weekend.

Prognoza IMGW. Nagłe załamanie pogody z deszczem i burzami

- W piątek (2 czerwca 2023 r.) zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe burze, zwłaszcza w województwach wschodnich - alarmuje IMGW. Nad morzem i w trakcie burz odczujemy porywisty wiatr. Dzień później przelotne deszcze deszcze zaatakują Podkarpacie. Najgorsza pogoda będzie z nami w drugiej części weekendu.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i na wschodzie z możliwością burz. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, chłodniej jedynie na Suwalszczyźnie i nad morzem 16-17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych - przestrzegają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozy mogą jeszcze ulec zmianie, ale już teraz widać, że weekend będzie zakłócony przez niekorzystne warunki atmosferyczne. - Rankiem nadal miejscami będzie chłodno, zwłaszcza na północy i wschodzie, za sprawą napływającej z północy masy powietrza polarnego morskiego - dodają synoptycy IMGW. Warto zwracać uwagę na lokalne komunikaty meteo i niestety trzeba się uzbroić w parasole oraz kurtki przeciwdeszczowe. Doniesienia meteorologów będziemy codziennie aktualizować w naszym serwisie.

Zobacz koniecznie, a nie przestaniesz się śmiać: Polacy pokochali tego pogodynka. "Różowe kalesony" to HIT! Zobacz najlepsze nagrania - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Listen on Spreaker.