Masy zimnego powietrza otoczą Polskę. Synoptycy zdradzają, gdzie poczujemy prawdziwy chłód

i

Autor: Katrina_S Katrina_S/cc0/Pixabay.com Najbliższe dni, tj. tydzień 29 maja-4 czerwca, upłyną pod znakiem dużej ilości słońca, choć nie oznacza to jednocześnie, że wszędzie można się spodziewać wysokich temperatur. W tym czasie do Polski cały czas napływać będzie polarnomorskie powietrze

Gdzie będzie najgorzej?

Masy zimnego powietrza otoczą Polskę. Synoptycy zdradzają, gdzie poczujemy prawdziwy chłód

2023-05-29 13:19

Większość mieszkańców Polski może się cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą, ale i od tej reguły są wyjątki. Do naszego kraju cały czas napływa polarnomorskie powietrze, które w niektórych regionach przyniesie znaczny chłód zwłaszcza w godzinach porannych. Przed taką aurą ostrzega IMGW, zwracając jednocześnie uwagę, że w niektórych województwach mogą się pojawić burze.

Pogoda w Polsce na przełomie maja i czerwca. Napływ polarnomorskiego powietrza

Najbliższe dni, tj. tydzień 29 maja-4 czerwca, upłyną pod znakiem dużej ilości słońca, choć nie oznacza to jednocześnie, że wszędzie można się spodziewać wysokich temperatur. W tym czasie do Polski cały czas napływać będzie polarnomorskie powietrze, co szczególnie odczują mieszkańcy północnych i wschodnich części naszego kraju, jak przekonuje IMGW. Chłód będzie im doskwierać przede wszystkim o poranku, chociaż z prognozy temperatur wynika również, że będą one zróżnicowane. W czasie gdy na przeważającym obszarze Polski będzie ponad 20 kresek, na całym wybrzeżu będą się one kształtować następująco:

  • około 15 kresek (poniedziałek, 29 maja),
  • 16-19 kresek (wtorek, 30 maja),
  • 15-18 kresek (środa, 31 maja),
  • 15-19 kresek (czwartek, 1 czerwca),
  • ok. 15 kresek (piątek, 2 czerwca).

Trochę cieplej zrobi się natomiast w sobotę, 3 czerwca, bo temperatura podskoczy do ok. 20 stopni, ale w niedzielę, 4 czerwca, nad morzem znowu będzie chłodniej, bo 16-17 kresek. W tym czasie w pozostałych regionach Polski będzie 18-22 stopnie.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku