Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

Uważajcie na siebie!

Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

2023-01-21 13:01

Pogoda na niedzielę (22 stycznia 2023 r.) dla Polski, przeanalizowana przez meteorologów IMGW nie zawiera zbyt wielu dobrych wieści. Na drogach i chodnikach będzie ślisko, śnieg nadal będzie dawał się we znaki Polakom, a dodatkowo nieprzyjemne temperatury będzie obniżał silny wiatr. Najnowszą prognozę prezentujemy na se.pl.

Końcówka stycznia przyniosła typowo zimową pogodę. Sporo opadów śniegu, gdzieniegdzie białe krajobrazy i idące za tym utrudnienia komunikacyjne - taki klimat o tej porze roku nie jest niczym szczególnym, ale wielbiciele wyższych temperatur przyzwyczaili się do aury, która panowała na samym początku 2023 roku i teraz niechętnie witają powracającą zimę. Prognoza na 22 stycznia (Dzień Dziadka) nie zwiastuje poprawy, a wręcz przeciwnie. Pogoda w niedzielę da nam w kość.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 22 stycznia?

W prognozie synoptycznej IMGW czytamy, że w dzień zachmurzenie będzie całkowite i duże. - Na północy kraju okresami zachmurzenie umiarkowane. Opady śniegu, na wschodzie miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz oraz przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź - ostrzegają meteorolodzy. Warto śledzić lokalne ostrzeżenia meteo.

Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, będzie powodował zawieje śnieżne - dodają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda IMGW na jutro. Temperatura 22.01.2023

Zimno, a momentami nawet poniżej zera - taki klimat będzie z nami w drugiej części bieżącego weekendu. - Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na południu i północnym wschodzie do 3°C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem - podaje IMGW. Jeśli chodzi o duże miasta - najcieplej powinno być w Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku i Białymstoku. Ubierzcie się ciepło i sprawdźcie, czy osoby starsze nie wymagają pomocy przy tych trudnych warunkach. 

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany