Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

Uważajcie na siebie!

Oblodzone i zaśnieżone drogi, a do tego mróz i porywisty wiatr! To nie wszystko [Prognoza IMGW na 22.01.2023]

2023-01-21 13:01

Pogoda na niedzielę (22 stycznia 2023 r.) dla Polski, przeanalizowana przez meteorologów IMGW nie zawiera zbyt wielu dobrych wieści. Na drogach i chodnikach będzie ślisko, śnieg nadal będzie dawał się we znaki Polakom, a dodatkowo nieprzyjemne temperatury będzie obniżał silny wiatr. Najnowszą prognozę prezentujemy na se.pl.

Końcówka stycznia przyniosła typowo zimową pogodę. Sporo opadów śniegu, gdzieniegdzie białe krajobrazy i idące za tym utrudnienia komunikacyjne - taki klimat o tej porze roku nie jest niczym szczególnym, ale wielbiciele wyższych temperatur przyzwyczaili się do aury, która panowała na samym początku 2023 roku i teraz niechętnie witają powracającą zimę. Prognoza na 22 stycznia (Dzień Dziadka) nie zwiastuje poprawy, a wręcz przeciwnie. Pogoda w niedzielę da nam w kość.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 22 stycznia?

W prognozie synoptycznej IMGW czytamy, że w dzień zachmurzenie będzie całkowite i duże. - Na północy kraju okresami zachmurzenie umiarkowane. Opady śniegu, na wschodzie miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz oraz przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź - ostrzegają meteorolodzy. Warto śledzić lokalne ostrzeżenia meteo.

Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, będzie powodował zawieje śnieżne - dodają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda IMGW na jutro. Temperatura 22.01.2023

Zimno, a momentami nawet poniżej zera - taki klimat będzie z nami w drugiej części bieżącego weekendu. - Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na południu i północnym wschodzie do 3°C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem - podaje IMGW. Jeśli chodzi o duże miasta - najcieplej powinno być w Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku i Białymstoku. Ubierzcie się ciepło i sprawdźcie, czy osoby starsze nie wymagają pomocy przy tych trudnych warunkach. 

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.