Nawet -4 stopnie w maju! Prognoza dla Polski nie zostawia złudzeń. Czyste szaleństwo

i

Autor: Nordseher / Pixabay.com Nawet -4 stopnie w maju! Prognoza dla Polski nie zostawia złudzeń. Czyste szaleństwo

Nawet -4 stopnie w maju! Prognoza dla Polski nie zostawia złudzeń. Czyste szaleństwo

2022-05-05 11:00

Przymrozki nie odpuszczają! Chociaż w dzień możemy już cieszyć się długo wyczekiwanym słońcem i ciepłem, to jednak w nocy, przy gruncie temperatury wciąż są ujemne! W nocy ze środy na czwartek (4.05/5.05) właśnie przy gruncie było nawet -4 stopnie! Jak długo jeszcze przymrozki będą pojawiać się w Polsce? Szczegóły poniżej.

Maj kojarzy się nam ze słońcem i ciepłem (czego życzą sobie chyba wszyscy). Chociaż w dzień możemy w ostatnim czasie obserwować wzrost temperatur, to w nocy i nad ranem przymrozki nie odpuszczają! Dziś w nocy (4.05/5.05) przy gruncie było nawet -4 stopnie! IMGW wydał alert dla całego województwa podlaskiego oraz części województwa warmińsko-mazurskiego. Czy w najbliższych dniach również mamy spodziewać się przymrozków?

Eksperci: Przymrozki będą rzadsze

Jak podają fanipogody.pl przymrozki w maju będą rzadsze - w pierwszej dekadzie maja będą występowały w nocy i nad ranem przy gruncie, potem zjawisko to będzie występowało coraz rzadziej. Maj przyniesie zmianę pogody - czekają nas ciepłe, a nawet upalne dni! Niestety, będą występowały burze.

Burze w Polsce w najbliższych dniach. Prognoza IMGW

Niepokojące wieści przekazują synoptycy IMGW. Przez Polskę przejdą burze, wydano alerty.

- W najbliższych dniach do Polski napływać będzie ciepła i dość wilgotna masa powietrza, co skutkować będzie licznym rozwojem opadów przelotnych i burz, które lokalnie mogą mieć gwałtowny przebieg - podaje IMGW.

Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Alertami objęta jest niemal cała Małopolska, Opolskie oraz Dolnośląskie.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy na stronie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13.00 w czwartek (5.05) do do godz. 23.00.

Matura dla uchodźców z Ukrainy

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Nasi Partnerzy polecają