Nawet 35 mm deszczu, wiatr do 70 km/h i jeszcze to! Możliwy kryzys komunikacyjny [Prognoza IMGW na jutro, 24.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nawet 35 mm deszczu, wiatr do 70 km/h i jeszcze to! Możliwy kryzys komunikacyjny [Prognoza IMGW na jutro, 24.08.2022]

Pogoda

Nawet 35 mm deszczu, wiatr do 70 km/h i jeszcze to! Możliwy kryzys komunikacyjny [Prognoza IMGW na dziś, 24.08.2022]

2022-08-24 6:22

Prognoza pogody na dzisiaj (środa, 24 sierpnia) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje kolejny kryzys burzowy, intensywne opady deszczu i nie tylko! Meteorolodzy alarmują, że w środku tygodnia mogą się pojawić spore utrudnienia związane z warunkami atmosferycznymi. Gdzie 24.08.2022 będzie najgorzej? Sprawdźcie na se.pl.

Burze, intensywne opady deszczu i... upały. Pogodowe starcie w Polsce to w ostatnich dniach w zasadzie reguła. Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), w najbliższych godzinach nie powinniśmy się spodziewać przełomu, a wręcz przeciwnie. W środę (24.08.2022 r.) pogoda solidnie da nam w kość. Już w nocy z wtorku na środę na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie początkowo duże z zanikającymi burzami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie w Karpatach do 35 mm. Na południu kraju gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. A co nas czeka w ciągu dnia? Nie będzie wiele lepiej! Dalszy ciąg prognozy pod materiałem wideo.

Czytaj też: Niepokojąca zmiana wśród drzew. Czy jesień już przyszła do Polski?

Gwałtowna burza pod Sycowem

Jaka będzie dzisiaj pogoda (środa, 24 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Po niespokojnej nocy, w środę czekają nas kolejne niebezpieczne zjawiska meteo, które mogą prowadzić do kryzysu komunikacyjnego. Przygotujcie parasole i zachowajcie szczególną ostrożność. Gdzie będzie najgorzej?

- Na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Silniejsze burze mogą wystąpić w rejonach od Mazur, Kujaw i Mazowsza po Górny Śląsk i Małopolskę. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 35 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na środę. - W czasie burz porywy wiatru do 70 km - ostrzegają eksperci Instytutu

Jaka będzie temperatura 24.08.2022? Prognoza pogody

Burze i deszcze to nie jedyny problem, ponieważ w niektórych rejonach Polski pojawią się upały. Termometry pokażą nieprzyjemne wartości, a synoptycy IMGW znają szczegóły.

- Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 24°C, 25°C na zachodzie do 28°C w centrum kraju i 32°C na wschodzie, w dolinach górskich i nad morzem około 21°C - podają synoptycy.

Pogoda. Noc ze środy na czwartek 24/25.08.2022

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek na wschodzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na południu kraju gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 19°C, w rejonach podgórskich około 13°C. Wiatr na ogół słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?