Nawet 20 stopni, ale na południowym wschodzie pojawi się to! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 27.10.2022]

i

Autor: Shutterstock Nawet 20 stopni, ale na południowym wschodzie pojawi się to! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 27.10.2022]

Złota polska jesień?

Nawet 20 stopni, ale na południowym wschodzie pojawi się to! Pogoda szykuje niespodzianki [Prognoza IMGW na 27.10.2022]

2022-10-27 7:00

Pogoda na czwartek (27 października) dla Polski, przekazana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda dość optymistycznie, ale to nie oznacza, że nie będziemy się mierzyć z nieprzyjemnymi zjawiskami meteo, takimi jak chociażby gęste mgły. Sprawdźcie szczegóły najnowszej prognozy na najbliższe godziny na se.pl.

W środę (26.10.2022 r.) IMGW poinformował, że południowa oraz częściowo centralna i wschodnia Europa jest pod wpływem rozległego wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz Finlandią wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu słabego klina wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Jak to wpłynie na pogodę na czwartek? Okazuje się, że meteorolodzy mają w przeważającej części dobre wieści!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 27 października?

Prognoza na najbliższe godziny wygląda bardzo przyjemnie, ale w godzinach porannych będziemy szczególnie apelowali o ostrożność do kierowców. W niektórych regionach naszego kraju warunki atmosferyczne będą im solidnie uprzykrzać życie.

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie przejściowo duże. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, rano na południowym wschodzie kraju lokalnie do 100 m. Wiatr na ogół słaby, przeważnie południowo-zachodni i zachodni - czytamy w prognozie IMGW na 27 października.

Pogoda na dziś. Temperatura 27.10.2022

Po chłodnym poranku, dalsza część czwartku będzie przyjemna, za wyjątkiem północno wschodnich rejonów Polski. Tam powinniśmy założyć cieplejsze bluzy. A gdzie będzie najcieplej? - Temperatura maksymalna od 14°C na Suwalszczyźnie do 20°C na Dolnym Śląsku - podaje IMGW w prognozie na czwartek. W okolicach Wrocławia jest szansa na tzw. złotą polską jesień.

Prognoza IMGW na noc z czwartku na piątek 27/28 października

Synoptycy IMGW przewidują, że w nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże. Nad ranem na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m, nad ranem lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C, cieplej na północnym zachodzie kraju około 12°C, chłodniej w obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Nasi Partnerzy polecają