Ekspertka IMGW o poprawie pogody w Polsce! Tylko nad morzem...

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ekspertka IMGW o poprawie pogody w Polsce! "Tylko nad morzem..."

Dobre wieści, ale...

Ekspertka IMGW o poprawie pogody w Polsce! "Tylko nad morzem..."

2022-10-26 7:20

Pogoda w Polsce ulegnie znacznej poprawie - potwierdza ekspertka IMGW Dorota Pacocha, cytowana przez Polską Agencję Prasową. W środę od rana na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słonecznie. We wczesnych godzinach porannych na wchodzie mogą utrzymać się mgły – przekazała dyżurna synoptyk. W kolejnych dniach warunki atmosferyczne również powinny nam poprawić nastrój, choć nad morzem przydadzą się parasole.

Potwierdzają się korzystne prognozy na środę, o których informowaliśmy w ostatnich godzinach. Będzie pogodnie, zachmurzenie małe i umiarkowane. - Jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie w miarę upływu dnia będzie wzrastać z umiarkowanego do dużego i tam wystąpią słabe przelotne opady deszczu - powiedziała synoptyk Dorota Pacocha, cytowana przez PAP.

Optymistyczna prognoza pogody. Kolejne dni będą słoneczne

W środę, do wczesnych godzin porannych na wschodzie kraju mogą nadal utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie i obszarach podgórskich Karpat do 19 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr  będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Ekspertka IMGW ma jeszcze lepsze wieści, dotyczące końcówki tygodnia.

- W kolejnych dniach za sprawą wyżu pogoda zacznie się poprawiać i będzie coraz więcej słońca, zwłaszcza na południu kraju. Tylko nad morzem utrzyma się duże zachmurzenie i może popadać deszcz - zaznacza Dorota Pacocha.

Codzienne prognozy będziemy aktualizować w serwisie pogoda.se.pl. Warto również śledzić komunikaty, pojawiające się regularnie na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Czy uważasz, że w tym roku będzie zima stulecia?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają