Wyraźna zmiana w pogodzie. Klin wyżu znad Bałkanów zrobi swoje [Prognoza IMGW na 26.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wyraźna zmiana w pogodzie. Klin wyżu znad Bałkanów zrobi swoje [Prognoza IMGW na 26.10.2022]

Najnowsze doniesienia meteo

Wyraźna zmiana w pogodzie. Wyż znad Bałkanów zrobi swoje [Prognoza IMGW na 26.10.2022]

2022-10-26 6:15

Pogoda na środę (26 października 2022) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), jest zupełnie inna od tej, z którą mierzyliśmy się na początku tygodnia. Burze dadzą nam spokój, ale opady deszczu są możliwe. Szczegóły prognozy na najbliższe godziny analizujemy w poniższym materiale.

IMGW informuje, że południowa oraz częściowo centralna i wschodnia Europa będzie pod wpływem rozległego wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz Finlandią wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu słabego klina wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i lekko wzrośnie. Co jeszcze czeka nas pod względem pogodowym? Mamy dużo lepsze wieści, niż jeszcze kilkanaście godzin temu!

Jaka będzie pogoda w środę, 26 października?

W poniedziałek i wtorek (24 i 25 października) musieliśmy się mierzyć z lokalnymi burzami i porywistym wiatrem. W środku tygodnia tak nie będzie. Pogoda wyraźnie się poprawi, co powinno ucieszyć naszych czytelników. - W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami na wschodzie i północnym wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich - podaje IMGW w prognozie na 26 października.

Pogoda na dzisiaj. Jaka będzie temperatura 26.10.2022?

Delikatne, ale jednak ocieplenie. Taki klimat będzie nam towarzyszył w najbliższych godzinach. Najcieplej będzie w województwie lubuskim, a najchłodniej - można powiedzieć, że tradycyjnie - na Podlasiu.

- Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku - podaje IMGW w prognozie na środę.

Prognoza IMGW. Noc ze środy na czwartek 26/27.10.2022

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy ze środy na czwartek (26-27.10.2022 r.) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza w rejonie mgieł, duże. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, będą mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C, lokalnie nad morzem 11°C, na obszarach podgórskich od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Kolejne prognozy będziemy regularnie podawać w naszym serwisie.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.