Przed nami najgorszy dzień tygodnia. Burze i wichury do 80 km/h to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 25.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Przed nami najgorszy dzień tygodnia. Burze i wichury do 80 km/h to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 25.10.2022]

Niebezpieczna pogoda

Przed nami najgorszy dzień tygodnia. Burze i wichury do 80 km/h to nie wszystko! [Prognoza IMGW na 25.10.2022]

2022-10-25 6:27

Pogoda na wtorek (25 października 2022) dla Polski, przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje najgorszy dzień w tym tygodniu. Burze i opady deszczu to nie wszystkie nieprzyjemne zjawiska, które zostaną z nami w najbliższych godzinach. Eksperci nie mają wątpliwości, powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

W poniedziałek (24.10.2022 r.) IMGW poinformował, że przeważający obszar Europy jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Wyspami Brytyjskimi, z którym związane są układy frontów atmosferycznych. W zasięgu słabego wyżu znajduje się jedynie południe i południowy wschód kontynentu. Polska dostanie się w zasięg wspomnianego układu niżowego. Na wschodzie Polski będzie oddziaływał front ciepły, a nad zachodnią część nasunie się front chłodny. Napłynie na ogół ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie z południowego zachodu, jedynie po południu na zachodzie kraju napłynie nieco chłodniejsze. Jak to się przełoży na pogodę we wtorek? Dobrych wieści jest bardzo mało.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 25 października?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowuje nas na najgorszy dzień bieżącego tygodnia. Potwierdzają się niepokojące prognozy. - We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie możliwe burze. Na północnym wschodzie miejscami suma opadów do około 10 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h. Podczas burz wiatr porywisty - tłumaczą synoptycy. Zachowajcie szczególną ostrożność, zwłaszcza na drogach!

Prognoza pogody. Temperatura 25.10.2022

Dobre wieści dotyczą temperatur. Będzie nieco cieplej niż w środku zeszłego tygodnia. Październik pod tym względem wciąż jest dla nas łagodny. - Temperatura maksymalna od 14 st. C do 17 st. C, cieplej lokalnie na południu, do 18 stopni Celsjusza - podaje IMGW w prognozie na 25 października. W kolejnych dniach notować będziemy dalsze ocieplenie. Bliżej weekendu będzie szansa nawet na 22 stopnie.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 25/26.10.2022

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Słabe przelotne opady deszczu, stopniowo od zachodu zanikające. W Tatrach zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo lokalnie na wschodzie możliwe słabe burze. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C. Wiatr na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, lokalnie południowy. Podczas burz wiatr porywisty.

Sonda
Czy uważasz, że w tym roku będzie zima stulecia?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany