Nawet 18 cm śniegu i mnóstwo opadów! Prognoza ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nawet 18 cm śniegu i mnóstwo opadów! Prognoza ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń

Niespokojnie za oknami

Nawet 18 cm śniegu i mnóstwo opadów! Prognoza ekspertki IMGW nie zostawia złudzeń

2023-01-17 14:17

Potwierdzają się wcześniejsze prognozy na wtorek (17 stycznia 2023 r.) Niemal w całym kraju mamy opady mieszane deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć poziom 10 centymetrów. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową prognozę na najbliższą noc. Nie będzie ona należała do spokojnych!

Już od wtorku (17 stycznia 2023 r.) obserwujemy zwiększoną aktywność zimy. Na Suwalszczyźnie pojawiły się nieprzyjemne opady deszczu ze śniegiem, a na terenach podgórskich pada śnieg, co zresztą o tej porze roku nie może dziwić. - Na Pogórzu Karpackim porywy wiatru wyniosą do 60 km/h, a w Sudetach do 85 km/h - przestrzegała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk, która omówiła również prognozę pogody na najbliższą noc.

Pogoda IMGW na noc z wtorku na środę. Opady śniegu to nie wszystko

W nocy na północy będzie pogodnie, prawie bez opadów, ale na Suwalszczyźnie może padać deszcz ze śniegiem. W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Z kolei od Górnego Śląska po Podkarpacie będzie padał deszcz. W Karpatach może spaść do 18 cm śniegu, a na Dolnym Śląsku do 5 cm. Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza w dolinach górskich oraz na Warmii i Mazurach, na nizinach od -3 do zera, do 1 stopnia na Wybrzeżu i 2 na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Prognozy na kolejne godziny omówimy w kolejnych materiałach.

W prognozie ostrzeżeń IMGW mamy intensywne opady śniegu na Dolnym Śląsku. Dodatkowym problemem będą oblodzone drogi i opady marznące, które wystąpią w niemal całym kraju. Śledźcie lokalne komunikaty IMGW i uważajcie na siebie!

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Totalny paraliż w Warszawie! Wszystko stanęło. Gigantyczne korki
Nasi Partnerzy polecają