Burza

i

Autor: Pixabay W poniedziałek (17 lipca) IMGW ostrzega przed burzami i upałem.

Pogoda na wtorek

Nagłe ochłodzenie, ale burze nie ustąpią! [Prognoza IMGW na 18.07.2023]

2023-07-17 15:00

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), we wtorek (18 lipca) w Polsce będzie chłodniej niż w poprzednich dniach. Szczególnie nad morzem zrobi się dużo zimniej. W innych regionach znowu pojawią się burze. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na wtorek [Prognoza IMGW 18.07.2023]

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna i północno-zachodnia, oraz Francja znajdą się w zasięgu niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu będą w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu słabego wyżu z centrum przemieszczającym się znad Niemiec nad Czechy. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Niewielki wzrost, a potem spadek ciśnienia.

We wtorek (18 lipca) zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy miejscami duże i tutaj przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie także burze. Czekają nas duże różnice w temperaturze. Nad morzem zaledwie 19 stopni Celsjusza nad morzem, około 25 stopni, do 27 st. Celsjusza na krańcach południowo-wschodnich i Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W burzach i w górach wiatr w porywach do 60 km/h.

Co z pogodą w Polsce w tym tygodniu? Szczegóły w artykule Nie tylko upał. Początek tygodnia przyniesie gwałtowne burze! Gdzie będzie najgorzej?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów