Nadciąga fala mrozu. W Polsce -15 stopni. Znamy daty

i

Autor: shutterstock(2)

Prognoza długoterminowa

Nadciąga siarczysty mróz. W Polsce -15 stopni. Znamy daty

2022-11-27 18:43

Do Polski nadciąga potężna fala mrozu. Wskazują to prognozy dla tej części Europy. Na wschodzie kontynentu ma się rozbudować się potężny antycyklon, dzięki czemu m.in. w naszym kraju odnotujemy duże spadki temperatury. Termometry mają pokazać nawet - 15 stopni Celsjusza? Kiedy należy spodziewać się siarczystych mrozów? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Siarczyste mrozy w Rosji i na Białorusi. Spadki temperatury również w Polsce

Z analizy portalu fanipogody.pl, opartej o najnowszych wyliczeniach modeli pogodowych, wynika, że silny antycyklon, który ma wpłynąć na temperaturę w Polsce, obecnie rozbudował się daleko nad centralną Rosją. Ciśnienie osiąga tam obecnie nawet 1050 hPa. Co gorsza, termometry pokazują w tej części Rosji nawet - 30 stopni Celsjusza.

- Na granicy Białorusi i Rosji umiejscowi się centrum silnego wyżu. Drugi wyż, niewiele słabszy, prognozowany jest nad Skandynawią - czytamy w artykule na stronie fanipogody.pl. Prawdopodobnie na początku grudnia, w pasie od zachodniej Rosji, przez Białoruś, po północny wschód Polski, należy spodziewać się siarczystych mrozów. Do tego czasu jeszcze kilkanaście dni, a prognozy długoterminowe bywają zawodne, jednak jak czytamy w prognozie na fanipogody.pl, "silna rozbudowa wyżu, którą obserwujemy już od teraz to raczej stabilne zjawisko".

Mroźny grudzień w Polsce. Nawet -15 stopni

Co to oznacza dla pogody w Polsce? W ostatnich dniach listopada pogoda w Polsce jest stabilna, jednak już pod koniec tygodnia, czyli w pierwszych dniach grudnia, na krańcach północno wschodnich Polski, nocami termometry mogą pokazywać -10 stopni Celsjusza. Mroźno nocami będzie w całym kraju. Temperatury poniżej zera utrzymają się również za dnia choćby w kolejny weekend (2-4 grudnia). Temperatury nocami spadać mogą na wschodzie nawet w okolice -15 stopni Celsjusza.

Wiemy, jakiej pogody możemy spodziewać się na początku grudnia. A co ze świętami? Czy spadnie śnieg? Szczegóły w artykule Czy w Boże Narodzenie spadnie śnieg? "Lodowaty strumień" z Rosji szansą na białe święta

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Tomaszewski ocenia Michniewicza za mecz z Arabią Saudyjską!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany